cosmos

atom

اتم (کازماس)

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- atom
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- atom
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
اتم (کازماس)

با اتم بیشتر آشنا شوید

ارز اتم کازماس چیست؟

کازماس پروژه‌ای است که بر رفع مشکلات همیشگی بلاکچین یعنی مقیاس‌پذیری و قابلیت همکاری تمرکز کرده است. ارز کازماس با نام ارز اتم ATOM شناخته می‌شود. در نمودار بالا می‌توانید قیمت ارز اتم را در همین لحظه مشاهده کنید. 

بلاکچین کازماس (Cosmos) با ارائه مکانیسم خرد جمعی Tendermint و در اختیار قرار دادن ابزارهای منبع‌باز به توسعه‌دهندگان، به یکی از بهترین گزینه‌ها در میان بلاکچین‌های مشابه تبدیل‌شده است. تمرکز اصلی کازماس بر ایجاد شبکه‌ای از بلاکچین‌های مختلف است که قابلیت تعامل با یکدیگر را دارا باشند. شبکه کازماس در سال 2014 توسط Ethan Buchman و Jae Kwon تأسیس شد. شبکه کازماس از یک بلاکچین اصلی اثبات سهام و بلاکچین‌های شخصی‌سازی‌شده‌ای به نام زون  Zones تشکیل‌شده است.

ارز دیجیتال اتم

رمزارز اتم کوین بومی کازماس بوده که سه کاربرد اصلی دارد:

  1. پرداخت کارمزد و هزینه تراکنش در شبکه کازماس 
  2. شرکت در تصمیمات شبکه
  3. استیک یا سهام‌گذاری

ارز اتم محدودیتی در توزیع نداشته و به عنوان یک ارز دیجیتال تورمی شناخته می‌شود. 

خرید ارز اتم در نوبیتکس

برای خرید ارز اتم یا کازماس از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

 در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

 پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید ارز اتم یا خرید کازماس باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال اتم یا رمزارزهای دیگری همچون بیت کوین، یونی سواپ، دای و چین لینک، آوه و دات … شما به احراز هویت نیاز خواهید داشت. بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

 شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید ATOM در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید کازماس (ارز اتم):

 خرید ارز اتم در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید ATOM در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال مورد نظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

فروش و خرید ارز اتم

فروش و خرید ارز کازماس در نوبیتکس به دو صورت سفارش سریع و معین امکان‌پذیر است. در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد اما در خرید و فروش معین شما می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید. در این روش، معامله پس‌ازاینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود؛ صورت می‌گیرد.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران نوبیتکس، شاخص نقد شوندگی این صرافی بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

قیمت ارز اتم

قیمت ارز اتم تا به امروز فرازوفرودهای بسیاری را تجربه کرده است با این وجود در مجموع می‌توان روند قیمت اتم را صعودی ارزیابی کرد. بیشترین قیمت رمزارز اتم در تاریخ 29 شهریور 1400 روی 44 دلار ثبت‌شده است. شما می‌توانید برای مشاهده قیمت اتم در همین لحظه به نمودار بالا مراجعه کنید. نمودار ارز اتم در بالا را می‌توانید برحسب بازه‌های زمانی مختلف تنظیم کنید و درک بهتری از قیمت ارز اتم به دست بیاورید و در خصوص سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال تصمیم نهایی را بگیرید. 

سوالات متداول

سوالات متداول

ارز اتم چیست؟

کازماس یکی از اولین راه‌حل‌ها برای ایجاد بلاکچین‌های قابل همکاری بود که به حوزه رمزارزها معرفی شد و در گذر زمان همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است. تحلیلگران از پتانسیل پیشرفت بالای این پروژه خبر داده‌اند.

قیمت ارز اتم در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار ارز اتم می‌توانید قیمت ارز اتم را در همین لحظه مشاهده کنید.

از کجا می‌توان ارز اتم را خرید؟

شما می‌توانید برای خرید ارز کازماس یا اتم به صرافی‌های امنی مانند نوبیتکس مراجعه کنید. حتماً پیش از خرید ارز اتم و سایر ارزهای دیجیتال درباره این ارزها و همچنین اعتبار صرافی تحقیق کنید.

کارمزد خرید ارز اتم در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از 10 میلیون تومان 0.35 درصد از حجم معامله، برای حجم بین 10 تا 50 میلیون تومان 0.3 درصد از حجم معامله، برای حجم بین 50 تا 100 میلیون تومان 0.25 درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از 100 میلیون تومان 0.2 از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.