Balancer

bal

بالانسر

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- bal
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- bal
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
بالانسر

بالانسر چیست؟

بالانسر یک پروتکل دیفای، صرافی غیرمتمرکز و پلتفرم تامین نقدینگی است که از الگوریتم‌های بازارساز خودکار برای مبادلات توکن‌ها استفاده می‌کند. بالانسر بر بستر بلاک چین اتریوم و با استاندارد ERC-20 پیاده‌سازی شده است.

استخرهای نقدینگی بالانسر

برخلاف صرافی‌های متمرکز که در آنها سفارشات خرید و فروش هر کدام از کاربران در اوردر بوک با سفارش کاربران دیگر مچ می‌شود، در اغلب صرافی‌های غیرمتمرکز از روش دیگری به نام بازارساز خودکار استفاده می‌شود. در این روش، کاربران جفت‌ارزهایی را در استخرهای مختلف سپرده‌گذاری می‌کنند. مبادلات توکن‌ها از این استخرها انجام می‌شود و کسانی که برای استخرها تامین نقدینگی کرده‌اند، کارمزد تراکنش‌ها را دریافت می‌کنند.

استخرهای نقدینگی در بالانسر می‌توانند شامل چندین توکن با نسبت‌های مختلف باشند. نسبت توکن‌ها در استخرها با تغییر قیمت تغییر می‌کند. برای مثال، اگر قیمت یک توکن افزایش پیدا کند، از مقدار موجودی آن توکن در استخر کاسته می‌شود. 

توکن‌هایی که از استخر کسر می‌شوند در دسترس کاربران قرار می‌گیرند تا آن را خریداری کنند، چرا که با افزایش قیمت، تقاضا برای توکن زیاد شده است. به این ترتیب نسبت توکن‌ها در استخر متعادل می‌شود. به همین دلیل به این استخرها، استخرهای متعادل‌کننده گفته می‌شود و اسم پلتفرم هم (Balancer) به همین دلیل انتخاب شده است.

خرید و فروش ارز بالانسر

برای خرید و فروش ارز دیجیتال Balancer می‌توان از صرافی‌های متمرکز و یا صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی استفاده کرد. همچنین خرید و فروش BAL در نوبیتکس هم امکان‌پذیر است.

آموزش خرید ارز بالانسر از نوبیتکس

برای خرید ارز BAL از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید و فروش ارز بالانسر باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال بالانسر یا خرید رمزارزهای دیگر مانند آپتوس، ایاس، دای و سایر ارزهای دیجیتال بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید Balancer در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید BAL:

خرید ارز بالانسر در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید BAL در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال موردنظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل، تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش ارز بالانسر در نوبیتکس

برای فروش ارز دیجیتال بالانسر در نوبیتکس، باید مراحل ثبت‌نام، ایجاد حساب و احراز هویت به همان صورت که بالاتر به آن اشاره شد طی شود. سپس ارز بالانسر باید از کیف پول شخصی به کیف پول نوبیتکس انتقال داده شود. در پایان توکن BAL در بازار همتا به همتای نوبیتکس به فروش می‌رسد. به عبارت دیگر، سفارش فروش با سفارش خریدِ کاربران دیگری که قصد خرید بالانسر از نوبیتکس را دارند مچ می‌شود.

خرید و فروش ارز Balancer در نوبیتکس با انواع سفارشات از جمله سریع، معین، با حد ضرر و OCO امکان‌پذیر است. 

  • سفارش سریع: در سفارش سریع، خرید سریع ارز دیجیتال و فروش آن به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد. برای تعیین قیمت دقیق سفارش خود می‌توانید از سفارش معین استفاده کنید.
  • سفارش معین: در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، صورت می‌گیرد.
  • حد ضرر: در حد ضرر هم همان طور که از نامش پیداست، می‌توان برای حد ضرری برای خرید و فروش کوین تعیین کرد. 
  • OCO: سفارش OCO نیز ترکیبی از دو سفارش معین و با حد ضرر است.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران، شاخص نقدشوندگی این صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

بهترین کیف پول‌های توکن بالانسر

ارز بالانسر یک توکن اتریومی است که با استاندارد ERC-20 ایجاد شده است. بنابراین هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، برای بالانسر هم قابل‌استفاده است. 

کیف پول‌های سخت‌افزاری از امن‌ترین کیف پول‌ها برای ذخیره ارز Balancer هستند که از میان کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توان به مواردی مانند لجر نانو اس، ترزور وان، ترزور مدل تی و کیپ‌کی اشاره کرد.

همچنین کیف پول‌های نرم‌افزاری که به‌طور ویژه از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره‌سازی ارز بالانسر هستند که از جمله آن می‌توان به مای اتر والت و متامسک اشاره کرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگر مانند تراست والت، اکسودوس و مای‌سلیوم هم می‌توانند کیف پول‌های قابل‌اتکایی برای BAL باشند.

آینده قیمت بالانسر

در چرخه‌های صعودی بعدی بازار ارزهای دیجیتال، قیمت بالانسر می‌تواند به اوج قبلی‌اش نزدیک شود، مخصوصا اگر این موج صعودی با به‌روزرسانی مهم شاردینگ در اتریوم همزمان باشد. این آپدیت در بلاک چین اتریوم، میزان کارمزدها را کاهش و سرعت تراکنش‌ها را افزایش خواهد داد. به این ترتیب مبادلات در صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی با سرعت بیشتر و هزینه کمتر انجام خواهد شد و این موضوع می‌تواند به افزایش تعداد کاربران بالانسر و در نتیجه به افزایش قیمت BAL منجر شود. شما می‌توانید با استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال بر اساس قیمت لحظه‌ای بالانسر، مبلغ مورد نیاز برای خرید تتری و تومانی این ارز دیجیتال را محاسبه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

بالانسر چیست؟

بالانسر یک صرافی غیرمتمرکز و پلتفرم تامین نقدینگی است که از مکانیزم بازارساز خودکار برای مچ کردن مبادلات استفاده می‌کند. توکن بومی این پلتفرم، بالانسر (BAL) نام دارد.

آینده ارز بالانسر چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

آینده ارز دیجیتال بالانسر به اقبال کاربران به پلتفمر‌های دیفای بستگی دارد. همچنین مقیاس‌پذیر شدن بلاک چین اتریوم در آینده و کاهش کارمزدهای این بلاک چین می‌تواند نقش بسزایی در موفقیت بالانسر داشته باشد.

قیمت ارز BAL در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار BAL در نوبیتکس می‌توانید قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

کارمزد خرید بالانسر در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از ۱۰ میلیون تومان ۰.۳۵ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان ۰.۳ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲۵ درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲ از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.