compound

comp

کامپاند

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- comp
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- comp
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
کامپاند

کامپاند چیست؟

کامپاند یک پروتکل دیفای بر پایه بلاکچین اتریوم است که امکان وام‌دهی و دریافت وام را به‌صورت غیرمتمرکز فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند با استفاده از پلتفرم کامپاند، توکن‌هایی مانند اتریوم، دای، تتر، رپد بیت کوین و بت را سپرده‌گذاری کنند. سایر کاربران از نقدینگی این سپرده‌ها استفاده کرده و سودی به کامپاند پرداخت می‌کنند. این سود بین تامین‌کنندگان نقدینگی توزیع می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند با قفل کردن دارایی‌های خود به‌عنوان وثیقه، از کامپوند وام دریافت کنند. با انجام هر کدام از این تراکنش‌ها، کاربران توکن بومی شبکه کامپاند با نام اختصاری Comp را دریافت می‌کنند. ارز دیجیتال comp یک توکن حاکمیتی است و دارندگان این توکن می‌توانند در تصمیمات کامپاند نقش داشت باشند.

خرید و فروش ارز کامپاند

برای خرید و فروش ارز کامپوند می‌توان از صرافی‌های متمرکز و یا صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی استفاده کرد. همچنین خرید و فروش compound در نوبیتکس هم امکان‌پذیر است.

آموزش خرید ارز کامپوند از نوبیتکس

برای خرید ارز Comp از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید و فروش ارز کامپاند باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال کامپاند یا خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید ارز کامپوند در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است. البته در این زمینه باید نیم‌نگاهی هم به قیمت تتر داشته باشید. 

 4- خرید ارز copm:

خرید ارز کامپاند در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید Comp در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال موردنظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل، تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش ارز compond در نوبیتکس

برای فروش ارز دیجیتال کامپوند در نوبیتکس، باید مراحل ثبت‌نام، ایجاد حساب و احراز هویت به همان صورت که بالاتر به آن اشاره شد طی شود. سپس ارز کامپاند باید از کیف پول شخصی به کیف پول نوبیتکس انتقال داده شود. در پایان توکن کامپاند در بازار همتا به همتای نوبیتکس به فروش می‌رسد. به عبارت دیگر، سفارش فروش با سفارش خریدِ کاربران دیگری که قصد خرید comp از نوبیتکس را دارند مچ می‌شود.

خرید و فروش ارز کامپوند در نوبیتکس با انواع سفارشات از جمله سریع، معین، با حد ضرر و OCO امکان‌پذیر است. 

  • سفارش سریع: در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد برای تعیین قیمت دقیق سفارش خود می‌توانید از سفارش معین استفاده کنید.
  • سفارش معین:  در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، صورت می‌گیرد.
  • حد ضرر: در حد ضرر هم همان طور که از نامش پیداست، می‌توان برای حد ضرری برای خرید و فروش کوین تعیین کرد. 
  • OCO: سفارش OCO نیز ترکیبی از دو سفارش معین و با حد ضرر است.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران، شاخص نقدشوندگی این صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

بهترین کیف پول‌های توکن کامپاند

همان طور که گفته شد، کامپاند یک توکن اتریومی است. بنابراین هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، برای کامپاند هم قابل‌استفاده است. 

کیف پول‌های سخت‌افزاری از امن‌ترین کیف پول‌ها برای ذخیره ارز کامپوند هستند که از میان کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توان به مواردی مانند لجر نانو اس، ترزور وان، ترزور مدل تی و کیپ‌کی اشاره کرد.

همچنین کیف پول‌های نرم‌افزاری که به‌طور ویژه از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره‌سازی ارز کامپوند هستند که از جمله آن می‌توان به مای اتر والت و متامسک اشاره کرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگر مانند تراست والت، اکسودوس و مای‌سلیوم هم می‌توانند کیف پول‌های قابل‌اتکایی برای کامپاند باشند.

آینده قیمت کامپوند

رشد روزافزون دنیای اقتصاد غیرمتمرکز و اقبال کاربران به استفاده از خدمات پلتفرم‌های دیفای، می‌تواند نویدبخش رشد این پلتفرم‌ها باشد. کامپاند هم به‌عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم‌های اتریومی دیفای می‌تواند از این رشد بهره‌مند شود. همچین نزدیک شدن به به‌روزرسانی شاردینگ اتریوم که به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۳ میلادی رخ خواهد داد، خبر خوبی برای پلتفرم کامپاند خواهد بود؛ چراکه این به روزرسانی کارمزدهای شبکه اتریوم را به شدت کاهش خواهد داد. این موضوع می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش موارد استفاده از پلتفرم‌های اتریومی از جمله کامپاند داشته باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

ارز دیجیتال کامپاند چیست؟

کامپاند یک پلتفرم دیفای بر بستر بلاک چین اتریوم است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن دارایی‌های خود را وام داده و در ازای آن سود دریافت کنند و یا از دارایی‌های دیگر کاربران وام دریافت کنند.

آینده ارز کامپوند چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

آینده ارز دیجیتال کامپوند در گرو موفقیت حوزه دیفای است. همچنین به‌روزرسانی شاردینگ در بلاک چین اتریوم که کارمزد تراکنش‌ها را به شدت کاهش خواهد داد، می‌تواند عامل تعیین‌کننده‌ای برای موفقیت کامپاند باشد.

قیمت comp در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار comp در نوبیتکس می‌توانید قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

کارمزد خرید کامپاند در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از ۱۰ میلیون تومان ۰.۳۵ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان ۰.۳ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲۵ درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲ از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.