golem

glm

گولم

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- glm
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- glm
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
گولم

ارز گولم چیست؟ با ارز GLM آشنا شوید

گولم یک اَبَرکامپیوتر یا شبکه پردازش ابری غیرمتمرکز است. این ابرکامپیوتر افرادی را که سخت‌افزار یا قدرت پردازشی و محاسباتی بالایی دارند، با افراد دیگری که خواهان استفاده از این قدرت محاسباتی هستند؛ مرتبط می‌کند. 

در واقع گولم توان پردازشی توزیع‌شده‌ای را که کاربرانش در اختیار آن قرار داده‌اند، به‌عنوان قابلیتی به کاربران ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند از این قدرت پردازشی استفاده کرده و پروژه‌های مختلف خود را بر بستر این شبکه پردازش ابری غیرمتمرکز اجرا کنند.

کاربران در ازای استفاده از این قدرت پردازشی پاداشی به شبکه پرداخت می‌کنند. شبکه گولم نیز این پاداش را در قالب توکن بومی شبکه گولم، بین تامین‌کنندگان قدرت پردازشی توزیع می‌کند. 

شبکه گولم بر بستر بلاک چین اتریوم ایجاد شده و در واقع از اولین پروژه‌هایی است که در بلاک چین اتریوم توسعه داده شده است. این شبکه درخواست‌های کاربران را دریافت کرده، آن‌ها را به تسک‌های سبک‌تر تقسیم کرده و هر کدام از تسک‌ها را بین شبکه توزیع‌شدهٔ کامپیوترها تقسیم می‌کند تا نیازهای محاسباتی پروژه‌ها انجام شود.

خرید و فروش ارز گولم

برای خرید و فروش ارز دیجیتال Golem می‌توان از صرافی‌های متمرکز و یا صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی استفاده کرد. همچنین خرید و فروش گولم در نوبیتکس هم امکان‌پذیر است.

آموزش خرید ارز گولم از نوبیتکس

برای خرید گولم از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید و فروش ارز Golem باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز گولم یا خرید رمزارزهای دیگر مانند ارز دیجیتال اتریوم، رمزارز یونی سواپ، تتر و سایر ارزهای دیجیتال بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید GLM در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید ارز گولم:

خرید ارز گولم در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید GLM در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال موردنظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل، تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش گولم در نوبیتکس

برای فروش ارز دیجیتال گولم در نوبیتکس، باید مراحل ثبت‌نام، ایجاد حساب و احراز هویت به همان صورت که بالاتر به آن اشاره شد طی شود. سپس ارز دیجیتال Golem باید از کیف پول شخصی به کیف پول نوبیتکس انتقال داده شود. در پایان ارز گولم در بازار همتا به همتای نوبیتکس به فروش می‌رسد. به عبارت دیگر، سفارش فروش با سفارش خریدِ کاربران دیگری که قصد خرید ارز گولم از نوبیتکس را دارند مچ می‌شود.

خرید و فروش ارز Golem در نوبیتکس با انواع سفارشات از جمله سریع، معین، با حد ضرر و OCO امکان‌پذیر است. 

 • سفارش سریع: در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد. برای تعیین قیمت دقیق سفارش خود می‌توانید از سفارش معین استفاده کنید.
 • سفارش معین: در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، صورت می‌گیرد.
 • حد ضرر: در حد ضرر هم همان طور که از نامش پیداست، می‌توان برای حد ضرری برای خرید و فروش کوین تعیین کرد. 
 • OCO: سفارش OCO نیز ترکیبی از دو سفارش معین و با حد ضرر است.

نوبیتکس با بیش از 4 میلیون کاربر بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در ایران است. با توجه به این مسئله شاخص نقدشوندگی این صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

قیمت ارز گولم

خرید و فروش ارز گولم از اواخر سال ۲۰۱۶ در صرافی‌های ارز دیجیتال آغاز شد. در ابتدا، قیمت گولم حدود ۰.۰۱۴ دلار بود. در بازار صعودی اواخر سال ۲۰۱۷، قیمت GLM به اوج تاریخی خود یعنی ۱.۰۸ دلار رسید.

چه تعداد رمزارز گولم در گردش است؟

عرضهٔ کلی رمزارز گولم یک میلیارد واحد است که در حال حاضر تمام این کوین‌ها وارد بازار شده‌اند و دقیقا یک میلیارد واحد گولم در چرخه قرار دارد.

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال گولم

همان طور که گفته شد، گولم یک توکن اتریومی است. بنابراین هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، برای Golem هم قابل‌استفاده است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری از امن‌ترین کیف پول‌ها برای ذخیره ارز گولم هستند که از میان کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توان به مواردی مانند لجر نانو اس، ترزور وان، ترزور مدل تی و کیپ‌کی اشاره کرد.

همچنین کیف پول‌های نرم‌افزاری که به‌طور ویژه از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره‌سازی ارز گولم هستند که از جمله آن می‌توان به مای اتر والت و متامسک اشاره کرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگر مانند تراست والت، اکسودوس و مای‌سلیوم هم می‌توانند کیف پول‌های قابل‌اتکایی برای GLM باشند.

آینده قیمت ارز گولم

قیمت ارز گولم در آینده بیش از همه چیز به روندهای کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد. از طرفی، ترند صعودی کلی در بازار و افزایش قیمت بیت کوین ذاتا می‌تواند به افزایش قیمت تمام آلت کوین‌ها از جمله گولم منجر شود. از طرف دیگر، ترند صعودی در بازار می‌تواند نیاز به منابع محاسباتی را افزایش دهد. مثلا افزایش قیمت کوین‌هایی که از اثبات کار استفاده می‌کنند، می‌تواند تقاضا برای قدرت محاسباتی جهت ماینینگ این ارزها را افزایش دهد و گولم به‌عنوان تامین‌کننده قدرت محاسباتی، می‌تواند از این ترند صعودی برخوردار شود.

مزایای خرید و فروش Golem از نوبیتکس

خرید و فروش و ترید رمزارزهای مختلف، از جمله گولم در نوبیتکس مزایای خاصی به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • نوبیتکس اولین و بزرگترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است که بیشتر از چهار میلیون کاربر در ایران به آن اعتماد کرده‌اند.
 • در نوبیتکس دارایی شما به صورت سرد نگهداری می‌شود. با توجه به این مسئله امکان از دست رفتن دارایی شما تا حد ممکن کاهش پیدا می‌کند. 
 • سیستم چند امضایی برداشت از کلد ولت نوبیتکس امکان سوء استفاده از دارایی کاربران را به حداقل رسانده است.
 • رابط کاربری این پلتفرم بسیار ساده و آسان است. ضمن اینکه امکان استفاده از تست‌نت نوبیتکس هم در سایت و هم در اپلیکیشن نوبیتکس برای کاربران تازه‌وارد وجود دارد.
 • با توجه به تعداد زیاد کاربران و تعداد و حجم معاملات، نوبیتکس از عمق بازار و نقدشوندگی بالایی برخوردار است. 
 • سرعت برداشت ریالی در نوبیتکس بسیار بالاست. دقایقی پس از درخواست برداشت ریالی، مبلغ مورد نظر به حساب کاربر واریز می‌شود.
 • پشتیبانی نوبیتکس در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته پاسخگوی سوالات کاربران است. 
سوالات متداول

سوالات متداول

ارز گولم چیست؟

گولم یک اَبَرکامپیوتر یا شبکه پردازش ابری غیرمتمرکز است. این ابرکامپیوتر افرادی را که سخت‌افزار یا قدرت پردازشی و محاسباتی بالایی دارند، با افراد دیگری که خواهان استفاده از این قدرت محاسباتی هستند؛ مرتبط می‌کند.

آینده ارز گولم چه طور پیش‌بینی می‌شود؟

قیمت ارز گولم در آینده بیش از همه چیز به روندهای کلی بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد. از طرفی، ترند صعودی کلی در بازار و افزایش قیمت بیت کوین ذاتا می‌تواند به افزایش قیمت تمام آلت کوین‌ها از جمله گولم منجر شود.

قیمت ارز GLM در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار ارز گولم می‌توانید قیمت این ارز را در همین لحظه مشاهده کنید.

کارمزد خرید ارز گولم در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از 10 میلیون تومان 0.35 درصد از حجم معامله، برای حجم بین 10 تا 50 میلیون تومان 0.3 درصد از حجم معامله، برای حجم بین 50 تا 100 میلیون تومان 0.25 درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از 100 میلیون تومان 0.2 از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.