Lido DAO

ldo

لیدو دائو

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- ldo
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- ldo
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
لیدو دائو

ارز دیجیتال لیدو دائو LDO

خرید ارز LDO یا لیدو دائو یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است؛ اما این ارز دیجیتال دقیقاً چیست و چه نیازهایی را در فضای بلاکچین برطرف می‌کند؟ در ادامه به این مسئله خواهیم پرداخت و روش خرید لیدو دائو را با یکدیگر مرور خواهیم کرد. شما می‌توانید برای مشاهده قیمت ارز لیدو دائو به نمودار بالا مراجعه کنید.

لیدو چیست و چگونه کار می‌کند؟

به‌روزرسانی‌های اخیر اتریوم و فراهم شدن امکان سهام گذاری(استیکینگ) در آن از سال ۲۰۲۰، استیکینگ اتریوم را به یکی از راه‌های جذاب سرمایه‌گذاری هولدرها تبدیل کرده است. با آیندهٔ نویدبخشی که پیش‌روی اتریوم است؛ سرمایه‌گذاران بیشتری به سهام‌گذاری در این بلاک چین ترغیب شده‌اند و لیدو سعی کرده است با تسهیل فرآیند سهام‌گذاری اتریوم، کار برای سرمایه‌گذاران آسان‌تر کند.

 

به زبان ساده لیدو پلتفرمی است که با هدف برطرف کردن چالش‌های سهام‌گذاری در اتریوم به وجود آمده تا مشکلات این فرایند را برای سرمایه‌گذاران عادی برطرف کند.

لیدو چگونه استیکینگ اتریوم را امکان‌پذیر می‌کند؟

سهام‌گذاری در اتریوم از اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز شد. از این تاریخ سرمایه‌گذاران اتریوم می‌توانستند با واریز کردن اترهای خود در قرارداد هوشمند سهام‌گذاری، به بهبود امنیت شبکه اتریوم کمک کرده و در ازای آن سود دریافت کنند. سرمایه‌گذاران برای این که بتوانند در این فرایند مشارکت کنند باید با سهام‌گذاری حداقل ۳۲ اتریوم، نود خود را اجرا و اترهای خود را برای مدتی در آن قفل می‌کردند؛ اما این کار برای همه امکان‌پذیر نبود. قیمت ۳۲ اتر معادل با ده‌ها هزار دلار است و این حجم از سرمایه‌گذاری برای اغلب کاربران عادی امکان‌پذیر نیست. علاوه بر این، توکن‌های اتر در مدت سهام‌گذاری به‌ کلی قفل می‌شوند و امکان استفاده از آن‌ها وجود ندارد.

 

پلتفرم لیدو در همان سال و با هدف برطرف کردن این مشکلات به وجود آمد. لیدو این امکان را به کاربران می‌دهد که با هر مقدار اتریومی که در اختیار دارند سهام‌گذاری کنند و دیگر نیازی به داشتن ۳۲ توکن کامل اتر نیست. همچنین در مدتی که اترهای کاربر برای سهام‌گذاری قفل است، لیدو معادل همان تعداد اتر، توکن‌های stETH به کاربران می‌دهد تا بتوانند در مدت سهام‌گذاری هم از نقدینگی سیال خود برای ترید یا استفاده در پلتفرم‌های دیفای بهره‌مند شوند. قیمت هر توکن stETH‌دقیقا برابر با قیمت یک اتر است.

در ادامه، لیدو خدمات خود را به بلاکچین‌های سولانا و ترا هم گسترش داد. حالا کاربران لیدو می‌توانند با استفاده از این پلتفرم در این سه بلاکچین محبوب سهام‌گذاری کنند. سود سالانه سهام‌گذاری با لیدو در بلاک چین اتریوم ۴.۸ درصد، سولانا ۶.۶ درصد و ترا ۸.۱ درصد است.

 

همان طور که از نامش پیداست، لیدو دائو یک پلتفرم حاکمیتی است و تصمیمات آن توسط هودلرهای توکن LDO اتخاذ می‌شود.

خرید ارز لیدو LDOدر نوبیتکس

برای خرید ارز لیدو یا LDO از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید لیدو دائو توکن یا خرید LDO یا فروش لیدو باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال لیدو یا رمزارزهای دیگری همچون بیت کوین، یونی سواپ، دای، چین لینک، آوه و دات … شما به احراز هویت نیاز خواهید داشت. بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید LDO در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید Lido (ارز لیدو):

خرید ارز لیدو دائو در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید LDO در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال مورد نظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

خرید و فروش ارز دیجیتال لیدو

خرید و فروش لیدو دائو توکن در نوبیتکس به دو صورت سفارش سریع و معین امکان‌پذیر است. در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد اما در خرید و فروش معین شما می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید. در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود؛ صورت می‌گیرد.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران نوبیتکس، شاخص نقدشوندگی این صرافی بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

 قیمت لیدو (LDO)

قیمت لیدو دائو توکن در زمان عرضه اولیه آن ۱.۵ دلار بود. قیمت LDO‌ در سپتامبر ۲۰۲۱ تا رکورد ۸ دلار هم رسید و در حال حاضر با قیمت ۱ دلار معامله می‌شود. لیدو دائو یک توکن اتریومی با استاندارد ERC-20 است و تعداد کل توکن‌های لیدو ۱ میلیارد واحد است که تاکنون ۳۱۳ میلیون واحد از این توکن‌ها به بازار عرضه شده است.  شما می‌توانید برای مشاهده قیمت ارز LDO  به صورت لحظه‌ای به نمودار بالا مراجعه کنید. علاوه بر این با تغییر تنظیمات نمودار خواهید توانست قیمت این ارز دیجیتال را در بازه‌های زمانی متفاوت مشاهده کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

لیدو دائو توکن چیست؟

لیدو پلتفرمی برای تسهیل فرایند سهام‌گذاری در اتریوم و بلاک چین‌های دیگری مانند سولانا و ترا است. 

آینده لیدو چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

کارایی اصلی لیدو، فراهم کردن امکان مشارکت در سهام‌گذاری اتریوم برای تمام کاربران است. گسترش بازار سهام‌گذاری در اتر عامل اصلی رشد لیدو دائو توکن در آینده خواهد بود.

قیمت لیدو دائو توکن (LDO) در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار LDO می‌توانید قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید. 

کارمزد ارز دیجیتال لیدو در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از ۱۰ میلیون تومان ۰.۳۵ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان ۰.۳ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲۵ درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲ از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.