livepeer

lpt

لایو پیر

معامله حرفه‌ای
- USDT
% - تومان

اطلاعات بازار تتری

حجم معاملات 24h
- lpt
کمترین قیمت دیروز
- USDT
بالاترین قیمت دیروز
- USDT

اطلاعات بازار نوبیتکس

حجم معاملات 24h
- lpt
کمترین قیمت دیروز
- IRT
بالاترین قیمت دیروز
- IRT
من می ‌خواهم
تومان
بپردازم تا معادل
لایو پیر

لایو پیر چیست؟

لایو پیر یک سیستم غیرمتمرکز است که در بلاک چین اتریوم ایجاد شده است تا به برنامه‌های پخش ویدیو آنلاین کمک کند که هزینه‌های مربوط به امور زیرساختی خود را کاهش دهند. لایو پیر این قابلیت را در اختیار سازندگان نرم‌افزارها قرار می‌دهد که با استفاده از یک سازوکار غیرمتمرکز، تغییر فرمت ویدیوها را به هزینه بسیار پایین‌تر نسبت به روش‌های متمرکز انجام دهند.

سیستم توزیع‌شدهٔ لایو پیر متشکل از کاربرانی است که سخت‌افزار خود را در اختیار شبکهٔ لایو پیر قرار داده‌اند تا محاسبات و پردازش مربوط به تغییر کد ویدیوها را به‌صورت غیرمتمرکز انجام دهند. این افراد در ازای سخت‌افزاری که در اختیار شبکه قرار داده‌اند، پاداش دریافت می‌کنند. پاداشی که به این افراد پرداخت می‌شود، در قالب توکن بومی شبکه یا همان توکن LPT است.

خرید و فروش ارز لایو پیر

برای خرید و فروش ارز دیجیتال Livepeer می‌توان از صرافی‌های متمرکز و یا صرافی‌های غیرمتمرکز اتریومی استفاده کرد. همچنین خرید و فروش لایو پیر در نوبیتکس هم امکان‌پذیر است.

آموزش خرید ارز لایو پیر از نوبیتکس

برای خرید ارز لایو پیر از نوبیتکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ثبت‌نام  و ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس:

در ابتدا برای ثبت‌نام اولیه شما تنها به یک آدرس ایمیل فعال نیاز دارید. توصیه می‌شود که برای ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس از رمز عبور غیرتکراری و قدرتمندی استفاده کنید تا امنیت اولیه حساب کاربری‌‌ شما تضمین شود.

 2- تائید حساب کاربری:

پس از انجام ثبت‌نام اولیه، برای خرید و فروش ارز LPT باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. احراز هویت در نوبیتکس با توجه به کاربری مالی آن، با ثبت‌نام در شبکه‌های اجتماعی و یا نرم‌افزارهای کاربردی روزمره متفاوت است و نیازمند ارائه اطلاعات هویتی درست و دقت و توجه بالا در ارسال اطلاعات است. برای فروش و خرید ارز دیجیتال لایو پیر یا خرید رمزارزهای دیگر مانند ارز دیجیتال اتریوم، یونی سواپ، اتریوم نیم سرویس و سایر ارزهای دیجیتال بهترین کار ممکن این است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه احراز هویت نوبیتکس مطالعه کنید.

 3- شارژ حساب تومانی یا رمزارز قابل‌تبدیل آن:

شما می‌توانید به کمک این راهنما، حساب کاربری خود را شارژ کنید. خرید Livepeer در نوبیتکس با تومان و تتر امکان‌پذیر است.

 4- خرید ارز لایو پیر:

خرید ارز لایو پیر در نوبیتکس به‌صورت ارائه پیشنهاد خرید LPT در این بازار همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. در واقع در این بازار شما ارز دیجیتال موردنظر خود را از کاربران فعال در پلتفرم نوبیتکس خریداری می‌کنید. به همین دلیل، تکمیل فرایند خرید شما به پذیرش معامله از سوی دیگر کاربران بستگی دارد.‌

آموزش فروش LPT در نوبیتکس

برای فروش ارز دیجیتال لایو پیر در نوبیتکس، باید مراحل ثبت‌نام، ایجاد حساب و احراز هویت به همان صورت که بالاتر به آن اشاره شد طی شود. سپس ارز دیجیتال Livepeer باید از کیف پول شخصی به کیف پول نوبیتکس انتقال داده شود. در پایان ارز لایو پیر در بازار همتا به همتای نوبیتکس به فروش می‌رسد. به عبارت دیگر، سفارش فروش با سفارش خریدِ کاربران دیگری که قصد خرید لایو پیر از نوبیتکس را دارند مچ می‌شود.

خرید و فروش ارز Livepeer در نوبیتکس با انواع سفارشات از جمله سریع، معین، با حد ضرر و OCO امکان‌پذیر است. 

 • سفارش سریع: در سفارش سریع، خرید و فروش شما به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد. برای تعیین قیمت دقیق سفارش خود می‌توانید از سفارش معین استفاده کنید.
 • سفارش معین: در این روش، معامله پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، صورت می‌گیرد.
 • حد ضرر: در حد ضرر هم همان طور که از نامش پیداست، می‌توان برای حد ضرری برای خرید و فروش کوین تعیین کرد. 
 • OCO: سفارش OCO نیز ترکیبی از دو سفارش معین و با حد ضرر است.

با توجه به تعداد میلیونی کاربران، شاخص نقدشوندگی این صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس بسیار بالاست و بنابراین عمده خریدوفروش‌های ارزهای دیجیتال این صرافی در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. همچنین شکاف قیمتی بزرگی میان صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا وجود ندارد.

قیمت ارز لایو پیر

ارز لایو پیر در ابتدای سال ۲۰۱۹ در صرافی‌های رمزارز لیست و قیمت‌گذاری شد. قیمت لایو پیر در روزهای ابتدای حدود ۵ دلار بود. در اواخر سال ۲۰۲۱، قیمت LPT با رشدی چشمگیر به رکورد تاریخی ۷۴ دلار رسید.

عرضه کلی ارز لایو پیر حدود ۲۷ میلیون واحد است که تمام این کوین‌ها وارد بازار شده‌اند و در چرخه هستند.

بهترین کیف پول‌های ارز لایو پیر

همان طور که گفته شد، لایو پیر یک توکن اتریومی است. بنابراین هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، برای Livepeer هم قابل‌استفاده است. 

کیف پول‌های سخت‌افزاری از امن‌ترین کیف پول‌ها برای ذخیره ارز لایو پیر هستند که از میان کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توان به مواردی مانند لجر نانو اس، ترزور وان، ترزور مدل تی و کیپ‌کی اشاره کرد.

همچنین کیف پول‌های نرم‌افزاری که به‌طور ویژه از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، گزینه‌های مناسبی برای ذخیره‌سازی ارز دیجیتال LPT هستند که از جمله آن می‌توان به مای اتر والت و متامسک اشاره کرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگر مانند تراست والت، اکسودوس و مای‌سلیوم هم می‌توانند کیف پول‌های قابل‌اتکایی برای لایو پیر باشند.

آینده قیمت Livepeer چگونه می‌تواند باشد؟

ارز لایو پیر یکی از مبتکرانه‌ترین ایده‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال است و می‌توان گفت به جز پروژه تتا، رقیبی در زمینه کاری خود ندارد. به همین دلیل، می‌تواند در آیندهٔ نزدیک تقریبا تمام بازار هدفش را به سوی خود جذب کند.

همچنین سرمایه‌گذاری صندوق گری اسکیل در این پروژه، آینده آن را جذاب‌تر کرده است. گری اسکیل یکی از بزرگترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال است که میلیاردها دلار سرمایه تحت مدیریت خود دارد. این صندوق در مستعدترین و کم‌ریسک‌ترین ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کند. به همین دلیل، سرمایه‌گذاری این صندوق در پروژه لایو پیر، این ارز دیجیتال را به گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال Livepeer

لایو پیر زیرساخت‌های موردنیاز برای تولیدکنندگان نرم‌افزار را از حالت متمرکز سنتی به حالت غیرمتمرکز تبدیل می‌کند. با این کار هزینه‌‌های زیرساختی برای تولیدکنندگان نرم‌افزارهایی که قصد پخش آنلاین ویدیو دارند، به شدت کاهش می‌یابد. طبق ادعای تیم لایو پیر، با استفاده از لایو پیر این هزینه‌ها می‌تواند تا ده‌ها برابر کاهش بیابد.

همچنین لایو پیر این امکان را در اختیار افراد قرار می‌دهد که با استفاده از سخت‌افزارهای خود، در شبکه لایو پیر مشارکت کرده و سود دریافت کنند.

مزایای خرید و فروش Livepeer از نوبیتکس

خرید و فروش و ترید رمزارزهای مختلف، از جمله Livepeer در نوبیتکس مزایای خاصی به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • نوبیتکس اولین و بزرگترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است که بیشتر از چهار میلیون کاربر در ایران به آن اعتماد کرده‌اند.
 • نگهداری سرد دارایی کاربران این پلتفرم باعث شده خطر هک و از دست رفتن دارایی در این پلتفرم به صفر برسد.
 • سیستم چند امضایی برداشت از کلد ولت نوبیتکس امکان سوءاستفاده از دارایی کاربران را به حداقل رسانده است.
 • رابط کاربری این پلتفرم بسیار ساده و آسان است. ضمن اینکه امکان استفاده از تست‌نت نوبیتکس هم در سایت و هم در اپلیکیشن نوبیتکس برای کاربران تازه‌وارد وجود دارد.
 • با توجه به تعداد زیاد کاربران و تعداد و حجم معاملات، نوبیتکس از عمق بازار و نقدشوندگی بالایی برخوردار است. 
 • سرعت برداشت ریالی در نوبیتکس بسیار بالاست. دقایقی پس از درخواست برداشت ریالی، مبلغ مورد نظر به حساب کاربر واریز می‌شود.
 • پشتیبانی نوبیتکس در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته پاسخگوی سوالات کاربران است.
سوالات متداول

سوالات متداول

لایو پیر چیست؟

لایو پیر یک سیستم غیرمتمرکز روی اتریوم است تا هزینه امور زیرساختی برنامه‌های پخش ویدئو آنلاین را کاهش بدهد. 

آینده لایو پیر چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

ارز لایو پیر یکی از مبتکرانه‌ترین ایده‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال است و می‌توان گفت به جز پروژه تتا، رقیب دیگری ندارد. به همین دلیل، می‌تواند در آیندهٔ نزدیک تقریبا تمام بازار هدفش را به سوی خود جذب کند.

قیمت LPT در لحظه چگونه قابل‌مشاهده است؟

با مراجعه به نمودار لایو پیر می‌توانید قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

کارمزد ارز دیجیتال لایو پیر در نوبیتکس چقدر است؟

کارمزد معاملات در نوبیتکس به‌صورت درصدی از مبلغ کل معامله از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. کارمزد معاملات در نوبیتکس برای حجم کمتر از ۱۰ میلیون تومان ۰.۳۵ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان ۰.۳ درصد از حجم معامله، برای حجم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲۵ درصد از حجم معامله و برای مبالغ بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۰.۲ از حجم معامله خواهد بود. شما می‌توانید تمامی اطلاعات در این رابطه را در جدول کارمزدهای نوبیتکس پیدا کنید.