در ماه آگوست، ضرر و زیان ناشی از هک و کلاهبرداری کریپتو در مقایسه با جولای 92% کاهش یافته است که عمدتاً بر پروژه‌های DeFi تأثیر می‌گذارد. Immunefi در گزارش خود به ضرری بالغ بر 23.4 میلیون دلار اشاره کرده است.

خلاصه‌ی خبر

  • در ماه آگوست، متخلفان کریپتو دی‌فای را هدف قرار دادند، بدون اینکه سوءاستفاده‌های عمده‌ای در CeFi انجام شود.
  • مجموع خسارات ناشی از این حملات در ماه اوت بالغ بر 23366220 دلار بوده است.
  • هکرها و کلاهبرداران کریپتو از ابتدای سال تاکنون بیش از 1.2 میلیارد دلار دارایی دیجیتال را در 211 رویداد خاص به سرقت برده اند.

ضررهای کریپتو به دلیل هک و سوء استفاده در ماه اوت

در ماه آگوست، مهاجمان توجه خود را به بخش DeFi معطوف کردند، در حالی که CeFi به طرز قابل توجهی مقاوم بود و از هرگونه نفوذ بزرگی فرار کرد.

کاهش 92 درصدی ضررهای کریپتو

طبق گزارش Immunefi، زیان دارایی‌های دیجیتال در ماه آگوست به 23.4 میلیون دلار رسیده است که کاهش خیره‌کننده‌ی 92 درصدی را نسبت به زیان بیش از 320 میلیون دلاری جولای نشان می‌دهد. هک‌ها مسئول تقریباً 70٪ از کل ضرر و زیان بودند که بالغ بر 15.8 میلیون دلار است. پروژه‌های DeFi در حالی بیشترین بار این حملات را متحمل شدند، که CeFi آسیب ندیده باقی ماند.

بلاک‌چین‌هایی که بیش از دیگران مورد هدف واقع شدند: اتریوم، بیس و زنجیره‌‌ی BNB با 62% حملات

Ethereum، Base و BNB Chain بیش از سایر بلاک‌چین‌ها هدف حملات مختلف قرار گرفتند و ۶۲% از کل حملات را به خود اختصاص دادند. Optimism با دو حادثه روبرو شد، در حالی که سولانا، آربیتروم و آوالانچ هر کدام با یک حادثه مواجه شدند. یک پرونده‌ی کلاهبرداری مهم در Magnate Finance، پروتکل وام‌دهی در بلاک‌چین تازه راه‌اندازی‌شده‌ی Base ، اتفاق افتاد شد. این حادثه شامل اختلاس حدود 1 میلیون دلار از دارایی‌های پل‌شده به زنجیره‌ی BNB بود. به دنبال این کلاهبرداری، Magnate Finance ناپدید شد و کانال تلگرام و حساب X مرتبط با این پروتکل نیز حذف شد.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.