Aave به دنبال گسترش دسترسی به نسخه سوم پروتکل وام‌دهی و وام‌گیری خود است. این شبکه اخیرا با یک پروپوزال از تلاش‌های خود برای گسترش به زنجیره‌ی BNB خبر داد.

نسخه‌ی 3Aave پیش از این در چندین شبکه، به ویژه اتریوم [ETH] لایه‌ی 2 مستقر شده است. آخرین اطلاعیه‌ی این شبکه نشان می‌دهد که بسته به نتیجه‌ی رای‌گیری پروپوزال، مقصد بعدی می‌تواند زنجیره‌ی BNB باشد.

Aave قصد دارد در ابتدا نسخه‌ی سوم Aave را در زنجیره‌ی BNB با چند دارایی دیجیتال که به عنوان وثیقه انتخاب شده‌اند، مستقر کند.

“پیشنهاد انجمن Aave این است که نسخه‌ی سوم AAVE در زنجیره‌ی BNB مستقر شود و دارایی‌هایی مانند BNB، WBTC، BETH، WETH، USDC و USDT را به عنوان وثیقه در نظر بگیرد. بزرگترین قرارداد وام دهی BNBChain پروتکل Venus است، اما مشکلات امنیتی زیادی وجود داشته است.”

— Wu Blockchain (@WuBlockchain)

4 آوریل 2023

این اطلاعیه روند همکاری دو بخش بلاک‌چین و DeFi را در سال جاری منعکس می‌کند. Aave تصریح کرد که هر دو شبکه از این همکاری سود خواهند برد. بنابراین، می‌توان انتظار چه مزایایی را داشت؟ اولین مزیت عمده به ویژه برای Aave دسترسی به جامعه‌ی بزرگ‌تر و متنوع‌تر از کاربران خواهد بود.

زنجیره‌ی BNB همین حالا هم پایگاه کاربری گسترده‌ای دارد و ممکن است دسترسی به نقدینگی بسیار بیشتری را فراهمآورد.

آیا این توسعه بر قیمت AAVE تأثیر می‌گذارد؟

توکن AAVE طی چند هفته‌ی گذشته حول میانگین متحرک 200 روزه‌ی خود در نوسان بوده است. آخرین پیووت آن تا کنون از پایین‌ترین قیمت 68.17 دلاری در 27 مارس به قیمت 76.40 دلار در زمان انتشار این مطلب رسیده و 12% افزایش داشته است.

نکته‌ی حاثز اهمیت این است که گاوها قیمت را بیش از 4% در 24 ساعت گذشته افزایش دادند که نشان‌دهنده‌ی افزایش اعتماد متاثر از ارائه‌ی پروپوزال است.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی AAVE (RSI) نشان می‌دهد قیمت اخیراً از سطح میانی عبور کرده که نشان‌دهنده‌ی افزایش قدرت نسبی است. این اتفاق ممکن است به علت اعتماد بیشتر سرمایه‌گذاران باشد.