خلاصه

  • در حالی که USDC را می‌توان همیشه و در هر لحظه در زنجیره استفاده کرد، صدور و آزادسازی آن توسط ساعات کاری سیستم بانکی ایالات متحده محدود می‌شود.
  • عملیات نقدینگی USDC با بازگشایی بانک‌ها در صبح دوشنبه در ایالات متحده به حالت عادی از سر گرفته می‌شود. به عنوان یک موضوع عملی، تیم‌های ما به خوبی آماده رسیدگی به حجم قابل توجهی از نقدینگی و دارایی‌های ذخیره‌شده هستند.
  • USDC به‌عنوان یک توکن پرداخت تنظیم‌شده، همچنان معادل نسبت 1 به 1 با دلار آمریکا قابل بازخرید باقی می‌ماند.

چه اتفاقی افتاد؟

بانک سیلیکون ولی، یکی از شرکای محترم و قابل اعتماد اقتصاد نوآورانه‌ی ایالات متحده، اخیرا در روندی کلاسیک گرفتار شده است، دقیقا مثل آن چه در بحران مالی در سال 2008 اتفاق افتاد.

تعداد بانک‌های سنتی‌ای که نقدینگی کافی برای مقابله با چنین روندی را در اختیار دارند بسیار اندک است.

زیان‌های قابل توجهی به SVB وارد شد که آن‌ها را در موقعیتی قرار داد که مجبور به فروش دارایی‌های طولانی مدت برای پاسخگویی به تقاضای آزادسازی شدند. دوره‌ی تسویه‌ی این دارایی‌ها منجر به کاهش کوتاه‌مدت نقدینگی شد که این اتفاق پای FDIC را برای اداره بانک به ماجرا باز کرد. سرنوشت SVB این آخر هفته توسط FDIC مشخص خواهد شد و امیدواریم آن‌ها راه حلی برای محافظت از دارایی‌های مشتریان پیدا کنند.

تاثیر اتفاقات اخیر بر دخیره‌ی USDC

USDC کاملا و 100% با ترکیبی از پول نقد و خزانه‌ی ایالات متحده تضمین شده است. به طور دقیق‌تر، در حال حاضر 77٪ از USDC (معادل 32.4 میلیارد دلار) با اوراق خزانه‌داری ایالات متحده (با دوره‌ی سررسید سه ماهه یا کمتر) و 23٪ آن (معادل 9.7 میلیارد دلار) با وجه نقد نگهداری شده در موسسات مختلف، که SVB تنها یکی از آن‌هاست، ضمانت شده است.

اوراق خزانه‌داری ایالات متحده نقدشونده‌ترین دارایی در جهان به حساب می‌آید. این ذخایر در BNY Mellon نگهداری می شود و مدیریت فعال نقدینگی و دارایی توسط BlackRock انجام می‌شود. هر کسی می‌تواند کل نردبان نقدینگی را تا شماره CUSIP در T-Bills از طریق نشانگر USDXX مشاهده کند.

23 ٪ باقی‌مانده (معادل 9.7 میلیارد دلار) به صورت نقدی نگهداری می‌شود. هفته‌ی گذشته‌، ما در جهت کاهش ریسک بانکی اقداماتی انجام دادیم و 5.4 میلیارد دلار را به BNY Mellon، یکی از بزرگترین و پایدارترین موسسات مالی جهان که به قدرت ترازنامه‌اش شناخته می‌شود، واریز کردیم.

هنوز 3.3 میلیارد دلار از ذخایر نقدی USDC در SVB باقی مانده است. از روز پنجشنبه، ما انتقال این مبالغ را به دیگر شرکای بانکی آغاز کرده بودیم. با وجود این که این نقل و انتقالات در پایان روز کاری جمعه هنوز به اتمام نرسیده بود. ما به توانایی FDIC در مدیریت وضعیت SVB اطمینان داریم و آماده دریافت این وجوه هستیم.

با توجه به علاقه‌ی این صنعت به گسترش گزینه‌های تسویه‌ی تراکنش‌های خود، 1 میلیارد دلار از ذخایر USDC در بانک Customers نگهداری می‌شود. همچنین Circle حساب‌های تسویه و تراکنش را برای USDC در بانک Signature نگهداری می‌کند. هر دوی این بانک‌ها صنعت دارایی دیجیتال بسیار بااهمیت هستند.

USDC در معرض Silvergate صفر قرار دارد. ما قبل از بسته شدن بانک، هر آن چه را که برای حمایت از تسویه‌ی تراکنش با USDC محدود شده بود، منتقل کرده بودیم.

در ماجرای SVB و FDIC انتظار چه چیزهایی داریم؟

بنا بر دلایلی ما باور داریم که تحت سیاست‌های اجرایی FDIC، نقل و انتقالات پیش از ورود به مرحله‌ی دریافت در بانک آغاز شده بود، در غیر این صورت به طور عادی پردازش می‌شد. به عبارت دیگر، FDIC باید اجازه دهد معاملات تا پایان چرخه پردازش استاندارد روزانه یک بانک در دوره عادی، تسویه حساب کنند تا FDIC کنترل موسسه شکست خورده را به دست بگیرد. ما می دانیم که در حال حاضر FDIC وضعیت معاملات آغاز شده را قبل از زمان قطع دریافت دریافتی تعیین می‌کند، و این امکان وجود دارد که نقل و انتقالات آغاز شده در روز پنجشنبه، در روز دوشنبه پردازش شود.

علاوه بر این، SVB یک حق امتیاز قوی در مرکز کارآفرینی آمریکایی و رشد صنعت فناوری دارد. ما امیدواریم که FDIC به عنوان گیرنده به دنبال خرید سریع و فرض حق امتیازی به اندازه SVB قدرتمند باشد تا اطمینان حاصل شود که تمام سپرده گذاران کامل هستند.

با این وجود، از آن جایی که FDIC برای دارندگان سپرده، IOUS (یعنی گواهینامه‌های دریافت‌کننده) را صادر می‌کند و سود سهام را پیش‌فرض می‌کند، ممکن است که SVB 100٪ برنگردد و هر بازگشتی ممکن است مدتی طول بکشد.

در چنین حالتی، Circle، طبق مقررات انتقال پول ذخیره شده، پشت USDC ایستاده و در صورت لزوم هرگونه کمبود را با استفاده از منابع شرکت شامل سرمایه خارجی جبران می‌کند.