کیف پول غیرمتمرکز Atomic، مورد سوء قصد قرار گرفته که منجر به از دست رفتن کل سبد کریپتوی چندین کاربر شده است. کاربران توییتر از ناپدید شدن وجوه موجود در اپلیکیشن کیف پول Atomicخبر داده‌اند. این حمله نیز به لیست رو به رشد هک‌های دنیای کریپتو، از جمله سوء استفاده‌های اخیر در پروتکل‌های DeFi اضافه می‌شود .مقادیر قابل توجهی پول در سال‌های گذشته به سرقت رفته است.

خلاصه‌ی خبر

  • کیف پول Atomic مورد سوء استفاده قرار گرفت. کاربران می‌گویند کل دارایی‌های خود را از دست داده‌اند.
  • Atomic ادعا می‌کند که بیش از 5 میلیون کاربر دارد.
  • هکرهای کریپتو در سال گذشته حدود 3.8 میلیارد دلار را سرقت کردند.

نفوذ به کیف پول Atomic موجب از دست رفتن تمام پورتفولیوی برخی از کاربران شد

کیف پول غیرمتمرکز Atomic، اخیرا قربانی یک نفوذ شده که در نتیجه‌ی آن بسیاری از کاربران سبد ارزهای دیجیتال خود را از دست داده‌اند. این وضعیت در توییتر مورد توجه قرار گرفته است، جایی که کاربران آسیب‌دیده نارضایتی خود را از ناپدید شدن وجوه از برنامه کیف پول Atomic ابراز کرده‌اند. به عنوان یک کیف پول غیر حضانتی، Atomic مسئولیت ذخیره دارایی‌ها را مستقیماً بر عهده خود کاربران می‌گذارد. تیم Atomic این گزارش‌ها را تایید کرده و به طور فعال در حال بررسی این حادثه برای ارائه اطلاعات بیشتر است.

همزمان با انتشار گزارش‌های توییتر، تحقیقات در حال انجام است

این حمله نیز به لیست روزافزون هک ارزهای دیجیتال که به صورت هفتگی اتفاق می‌افتد اضافه می‌شود. برنامه‌ی مالی غیرمتمرکز (DeFi) Jimbos Protocol اخیراً مورد نفوذ قرار گرفت و منجر به از دست رفتن قابل توجه 4000 اتر به ارزش تقریبی 7.5 میلیون دلار شد. به همین ترتیب، میکسر غیرمتمرکز کریپتو، Tornado Cash نیز مورد هدف هکرها قرار گرفته است. در یک حادثه، یک مهاجم با اعطای 1.2 میلیون رای به خود، با موفقیت مدیریت پروتکل را دستکاری کرد و در نتیجه کنترل کامل را به دست آورد. این رویدادها آسیب‌پذیری پلتفرم‌های کریپتو در برابر عوامل مخرب را برجسته می‌کند و بر اهمیت اقدامات امنیتی قوی تأکید می‌کند.

افزایش نگرانی در مورد هک کریپتو و احتمال حملات آینده

در سال گذشته، این نفوذ‌ها منجر به از دست رفتن چیزی حدود 3.8 میلیارد دلار شده بود که عمدتاً به مهاجمان مرتبط با کره‌شمالی و حملات به پروتکل‌های DeFi نسبت داده می‌شد. با این حال، تجزیه و تحلیل آزمایشگاه TRM نشان می‌دهد که اگرچه تعداد حوادث در سه ماهه اول سال 2023 ثابت مانده است، اما میانگین اندازه‌ی هک‌ها از نزدیک به 30 میلیون دلار در مدت مشابه سال گذشته به 10.5 میلیون دلار کاهش یافته است. با وجود این کاهش موقت، کارشناسان آزمایشگاه‌های TRM هشدار می‌دهند که چند حمله در مقیاس بزرگ به طور بالقوه می‌تواند این روند را معکوس کند و بر تهدید مداوم تأکید کند.