آوالانچ به نقطه‌ی عطف جدیدی در آدرس‌های فعال ماهانه دست یافته که نشان‌دهنده‌ی رشد است. اما تعادل بین کاربران جدید و کاربران بازگشتی و همچنین حجم معاملات کم، نگرانی‌هایی را در مورد قیمت بالقوه و آینده‌ی AVAX ایجاد می‌کند.

خلاصه‌ی خبر

  • آوالانچ به یک نقطه‌ی عطف دیگر مرتبط با کاربر دست می‌یابد.
  • داده‌های DeFiLama نشان می‌دهد که اکثر کاربران DeFi (بیش از 70٪) در آوالانچ، کاربران بازگشتی بودند.

نقطه‌ی عطف جدید آوالانچ در آدرس‌های فعال ماهانه

شبکه‌ی بلاک‌چین آوالانچ، اخیراً به نقطه‌ی عطف قابل توجهی در آدرس‌های فعال ماهانه دست یافته است که نشان‌دهنده‌ی رشد پذیرش کاربران است. تعداد آدرس‌های فعال ماهانه به بالاترین حد خود یعنی 1.21 میلیون رسید که نشان‌دهنده پیشرفت مثبت شبکه است. با این حال، درک ماهیت فعالیت کاربران بسیار مهم است. داده‌های DeFiLama نشان می‌دهد که بیش از 70٪ از کاربران DeFi در آوالانچ، کاربران تکراری بودند و بقیه، کاربران جدید بوده‌اند.

بررسی پتانسیل AVAX: نقطه‌ی عطف کاربران و شاخص‌های بازار

همان‌طور که نقطه‌ی عطف آوالانچ در آدرس‌های فعال ماهانه نشان می‌دهد، پایگاه کاربران آوالانچ در حال گسترش است. با این حال، سایر معیارهای رشد مانند حجم معاملات و ارزش کل قفل شده (TVL) این پیشرفت را منعکس نمی‌کنند. با وجود تحرکات اخیر، حجم معاملات نسبتاً پایین باقی مانده است. علاوه بر این، TVL آوالانچ هنوز بسیار پایین‌تر از اوج خود در ماه مه 2022 است. تجزیه و تحلیل داده‌های تاریخی پتانسیل رشد بیشتر را نشان می‌دهد، اما تضمینی برای آن وجود ندارد. افزایش آدرس‌های فعال ماهانه در حالت ایده‌آل باید به افزایش تقاضا برای ارز دیجیتال بومی شبکه یعنی AVAX، منجر شود.

AVAX با وجود کاهش حجم معاملات، از 10 ژوئن پس از یک دوره نزولی در آوریل، روند صعودی را نشان داده است. رکورد جدید در آدرس‌های فعال ماهانه با بهبود قیمت AVAX مطابقت دارد و حاکی از یک روند صعودی بالقوه است. با این حال، آینده‌ی کوتاه مدت هر ارز دیجیتال، از جمله AVAX، نامشخص است. در زمان نگارش این مقاله، AVAX 13.25 دلار معامله می‌شود.

رالی فعلی پس از یک افت کوتاه در قیمت آغاز شد و وارد محدوده‌ی فروش بیش از حد شد. شاخص جریان پول (MFI) نشان‌دهنده‌ی کاهش سرعت انباشت است که منجر به کاهش تقاضا در بازار و مقداری فشار فروش شده است. ترکیب این عوامل چشم‌انداز پیچیده‌ای را برای عملکرد آینده AVAX نشان می‌دهد.