Bored Ape شماره‌ی #1734 از مجموعه‌ی NFTهای BAYC با قیمتی بیش از 1 میلیون دلار فروخته شد. این اتفاق شگفتی بسیاری از کسانی که به این پروژه شک داشتند را برانگیخت. فروش 1 میلیون دلاری این NFT، نشان‌دهنده‌ی احیای بالقوه NFT‌ها است. علیرغم روند نزولی اخیر، قیمت کف مجموعه افزایش یافت و به رتبه‌های برتر روزانه دست یافت.

خلاصه‌ی خبر

  • Bored Ape شماره‌ی #1734 اخیراً به قیمت 600 ETH، معادل بیش از 1 میلیون دلار فروخته شد.
  • مجموعه‌ی BAYC قبل از رکوردشکنی فروش، کاهش قابل توجهی در قیمت کف را تجربه کرد.
  • علیرغم چالش‌هایی که در حجم و فروش وجود داشت، این مجموعه شاهد افزایش 8 درصدی قیمت کف و رتبه‌بندی روزانه بود.

مجموعه‌ی NFTهای BAYC: به چالش کشیدن انتظارات با رکوردشکنی در فروش

همین چند هفته پیش، مجموعه‌ی BAYC با کاهش قابل توجهی در قیمت‌های کف مواجه شد، که باعث شد بسیاری از بین رفتن NFT‌ها را پیش‌بینی کنند. با این حال، یک NFT از این مجموعه، Bored Ape #1734، اخیراً به مبلغ خیره‌کننده‌ی بیش از 1 میلیون دلار فروخته شد. این فروش غیرمنتظره، گمانه‌زنی‌هایی در مورد احیای بالقوه‌ی بازار NFTها ایجاد کرده است.

فروش Bored Ape شماره‌ی #1734 به قیمت 1.2 میلیون دلار و ایجاد بحث در مورد مشروعیت

گزارش‌های اخیر یک رویداد خارق‌العاده را در مجموعه BAYC نشان می‌دهد که Bored Ape شماره‌ی #1734 با قیمت خیره‌کننده‌ی 600 ETH (تقریباً 1.2 میلیون دلار) در 13 جولای به فروش رسیده است. این معامله‌ی قابل توجه، رونق قابل توجهی را برای مجموعه و کل بازار NFT، که روند نزولی را تجربه کرده می‌کرد، ایجاد کرد. این مساله موجب بروز ملاحظاتی در مورد مشروعیت فروش شد و مفسران ابراز نگرانی کردند و از آن به عنوان یک “تجارت شستشو” نام بردند.

آمار مجموعه‌ی BAYC: افزایش قیمت کف، حجم و کاهش فروش

تجزیه و تحلیل مجموعه‌ی BAYC در OpenSea آمارهای متفاوتی را نشان می‌دهد. قیمت کف طی هفت روز گذشته شاهد افزایش چشمگیر 8 درصدی بوده و به نزدیک به 35 ETH رسیده که نسبت به 32 اتریوم یک هفته قبل بهبود قابل توجهی داشته است. با این حال، حجم و فروش به ترتیب 91% و 92% کاهش را تجربه کرده‌اند که نشان‌دهنده‌ی بازار ضعیف مجموعه‌ی BAYC در چند وقت اخیر است.

افزایش علاقه‌ی سرمایه‌گذاران

مجموعه‌ی BAYC در رتبه‌بندی NFTها پیشرو است و معیارهای مثبت روزانه را نشان می‌دهد. با افزایش چشمگیر 80 درصدی قیمت متوسط، ارزش آن به طور قابل توجهی افزایش یافته است. ارزش بازار نیز نزدیک به 5% افزایش یافته است که نشان‌دهنده‌ی افزایش علاقه‌ی سرمایه‌گذاران است. قابل ذکر است، فروش اخیر Bored Ape #1734 بالاترین فروش ثبت شده در 30 روز گذشته را در میان کل مجموعه‌های NFT نشان می‌دهد. این فروش باعث پیش‌بینی تأثیر آن بر مجموعه‌ی BAYC و فضای گسترده‌تر NFTها می‌شود. در هفته‌های آینده شفاف‌سازی درباره این موضوع مشخص خواهد شد.