بیت‌کوین پس از کش و قوس‌های فراوان از 27000 دلار عبور کرد. اکنون کارشناسان در مورد تأثیرات احتمالی تصمیمات بانک مرکزی بر بازار ارزهای دیجیتال که بر احساسات سرمایه‌گذاران نیز تأثیر می‌گذارد، هشدار می‌دهند.

خلاصه‌ی خبر

  • تحلیلگران هشدار می‌دهند که تصمیم FED در مورد نرخ بهره می‌تواند قیمت‌ها را به ویژه برای ارزهای دیجیتال کاهش دهد.
  • هر گونه تشدید اظهارات بانک‌های مرکزی ممکن است اعتماد سرمایه‌گذاران را کاهش دهد.

رشد بیت‌کوین در آستانه‌ی تصمیم‌گیری فدرال رزرو

یک تحلیلگر eToro نگرانی‌هایی در مورد اینکه چگونه تصمیم FED در مورد نرخ بهره می‌تواند بر ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد، ابراز می‌کند. این هفته، فدرال رزرو ایالات متحده (FED) قرار است تصمیم خود را برای نرخ‌گذاری اعلام کند. لحظه‌ای مهم برای بیت‌کوین و بازار کریپتو. علیرغم اینکه آمار تورم هفته‌ی گذشته‌ی ایالات متحده بیش از انتظارات بود، بیت‌کوین در 26000 دلار ثابت ماند. بدون هیچ محرک مشخصی برای افزایش صعودی، قیمت بیت‌کوین بین 26000 تا 27000 دلار در نوسان بود.

هشدار تحلیلگران: تصمیم فدرال رزرو، قیمت‌های کریپتو را تهدید می‌کند

تحلیلگران بازار نسبت به کاهش احتمالی قیمت‌ها هشدار می‌دهند و بر تاثیری که تصمیم فدرال رزرو در خصوص نرخ بهره می‌تواند بر دارایی‌های بی‌ثبات، از جمله ارزهای دیجیتال، داشته باشد، تاکید می‌کنند. سایمون پیترز، تحلیلگر eToro، به این نگرانی اشاره می‌کند و می‌گوید:

تصمیم FED برای نرخ بهره ممکن است بر دارایی‌های پرخطر مانند کریپتو فشار نزولی وارد کند.

 

تاثیر بانک‌های مرکزی بر ارزهای دیجیتال

در حالی که بانک‌های مرکزی بریتانیا و ایالات متحده آمریکا برای اعلام تصمیمات جدید خود در مورد نرخ بهره آماده می‌شوند، تحولات مهمی در پیش است. علیرغم کاهش تورم در هر دو اقتصاد، نشانه‌هایی وجود دارد که ممکن است اثرات آن هنوز به طور کامل درک نشده باشد. ارزهای دیجیتال، مانند سایر دارایی‌های پرریسک، به شدت به تغییرات انتظارات نرخ بهره واکنش نشان می‌دهند. پیترز خاطرنشان می‌کند:

بنابراین، هرگونه تشدید اظهارات بانک‌های مرکزی می‌تواند منجر به کاهش اعتماد و احساسات سرمایه‌گذاران شود.

در آخرین به‌روزرسانی، بیت‌کوین دوباره به بالای 27000 دلار رسیده است و در حال حاضر با قیمت 27150 دلار معامله می‌شود.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.