هش‌ریت 7 روزه‌ی استخراج بیت‌کوین به بالاترین حد خود یعنی 381 EH/s رسیده است که نشان‌دهنده‌ی افزایش قدرت محاسباتی در بلاک‌چین است. علیرغم عدم اطمینان بازار و کاهش قیمت اخیر، ماینرها در حال سرمایه‌گذاری در تسهیلات هستند که منجر به رشد هش‌ریت می‌شود.

خلاصه‌ی خبر

  • هش‌ریت استخراج 7 روزه‌ی بیت‌کوین به بالاترین حد خود رسیده است.
  • علی‌رغم ضربه‌ی سنگینی که بر پیکره‌ی بیت‌کوین وارد شد، افزایش این متریک در چند هفته‌ی گذشته ادامه داشته است.

در بحبوحه‌ی ابهامات بازار، هش‌ریت بیت‌کوین به بالاترین حد خود رسید

به گفته شرکت تجزیه و تحلیل Glassnode، هش‌ریت 7 روزه‌ی استخراج بیت‌کوین به بالاترین حد خود یعنی 381 EH/s رسیده است که نشان‌دهنده‌ی افزایش قابل توجه قدرت محاسباتی متصل به بلاک‌چین است. این معیار تعداد کل ماشین‌هایی را که ماینرها برای استخراج در شبکه استفاده می‌کنند، نشان می‌دهد. افزایش هش‌ریت نشان می‌دهد که ماینرها مشارکت در بلاک‌چین را جذاب می‌دانند، در حالی که کاهش هش‌ریت ممکن است نشان‌دهنده‌ی کاهش سودآوری باشد.

رشد هش‌ریت و اعتماد استخراج‌کنندگان با وجود چالش‌های بازار

هش‌ریت بالاتر امنیت شبکه‌ی بیت‌کوین را با دشوارتر کردن هک 51 درصدی افزایش می‌دهد. نمودارها روند صعودی ثابتی را در میانگین متحرک ۷ روزه (MA) به ویژه در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد. این رشد با افزایش قیمت بیت‌کوین مطابقت دارد، زیرا ماینرها برای پوشش هزینه‌ها به ارزش پاداش‌های خود متکی هستند. در نتیجه، ماینرهای بزرگ امکانات خود را در دوره‌های سودآور گسترش می‌دهند که منجر به افزایش هش‌ریت ماینینگ می‌شود.

علی‌رغم چالش‌های اخیر بازار، مانند کاهش قیمت بیت‌کوین و نگرانی‌های نظارتی مانند شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار از بایننس و کوین‌بیس، هش‌ریت استخراج همچنان در حال افزایش است. ماینر‌ها از عدم قطعیت دلسرد نمی‌شوند و احتمالاً با یک چشم انداز بلندمدت، به طور مداوم در امکانات خود سرمایه‌گذاری می‌کنند،. آخرین افزایش در هش‌ریت 7 روزه‌ی ماینینگ، رکورد جدید 381 EH/s را ثبت کرده است.

قیمت بیت کوین

در حال حاضر، بیت‌کوین در حدود 25800 دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده‌ی کاهش 3 درصدی در هفته گذشته است.