هش‌ریت استخراج بیت‌کوین به بالاترین حد خود رسیده و باعث افزایش 5.5 درصدی سختی شبکه شده است. هش‌ریت بالاتر موجب افزایش امنیت می‌شود اما از طرفی چالش‌هایی را برای ماینرها ایجاد می‌کند.

خلاصه‌ی خبر

  • هش‌ریت استخراج بیت‌کوین به بالاترین حد خود رسید و در پاسخ به آن سختی شبکه 5.5% افزایش یافت.
  • هش‌ریت بالاتر به معنای پاداش کمتر برای ماینرها است.
  • به دنبال نوسانات اخیر قیمت بیت‌کوین بالای 27200 دلار تثبیت شده است.

هش‌ریت استخراج بیت‌کوین رکورد می‌شکند

قدرت استخراج بیت‌کوین که با هش‌ریت اندازه‌گیری می‌شود، به بالاترین حد خود رسیده و موجب افزایش 5.5 درصدی سختی شبکه شده است. این افزایش امنیت را افزایش می‌دهد و رقابت بین ماینرها را تشدید می‌کند.

درک بهتر هش‌ریت استخراج: امنیت و رقابت

هش‌ریت استخراج نشان‌دهنده‌ی امنیت شبکه و رقابت ماینرها است. افزایش هش‌ریت، گسترش عملیات استخراج و مشارکت‌کنندگان جدید را نشان می‌دهد و شبکه را برای اعتبارسنجی‌ها جذاب‌تر می‌کند. در مقابل، کاهش هش‌ریت نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان این زنجیره را بی‌سود می‌دانند.

دشواری ماینینگ و رقابت

کد بیت‌کوین برای کنترل سرعت ایجاد بلاک‌های جدید بر سختی استخراج تکیه دارد. با افزایش هش‌ریت، استخراج بلاک تسریع می‌شود و شبکه را وادار می‌کند تا سختی را تنظیم کند. این امر نرخ تولید ثابت بلاک و توزیع عادلانه‌ی پاداش را تضمین می‌کند.

ثبات قیمت بیت‌کوین

علیرغم نوسانات اخیر، بیت‌کوین موقعیت ثابتی را در بالای 27200 دلار به دست آورده است.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.