روز ۱۵ ژانویه‌ی ۲۰۲۳ سختی استخراج بیت‌کوین رکورد جدیدی ثبت کرد و ۱۰.۲۶٪ افزایش یافت و به عدد ۳۷.۷۳ تریلیون در ارتفاع بلوک ۷۷۲۱۲۸ رسید. سختی این شبکه اکنون در بالاترین حد خود (ATH) است. یعنی به طور میانگین، 37.73 تریلیون هش برای ساخت یک بلوک بیت‌کوین لازم است تا بتواند به بلاکچین اضافه شود.

اولین افزایش سختی شبکه‌ی بیت‌ کوین در سال ۲۰۲۳ از تمامی سختی شبکه‌های سال ۲۰۲۲ به جز یکی پیشی گرفت!

یکشنبه ۱۵ ژانویه ۲۰۲۳ ساعت ۸:۱۵ بعدازظهر، هش ریتی با مقدار 286.36 EH/s برای بلاکچین بیت کوین به ثبت رسید. این مقدار در مقایسه با ساعت ۴:۱۵ بعد از ظهر همان‌ روز در ارتفاع بلوک 772128 چیزی نزدیک به 10.26٪ افزایش داشته است.

هفته‌ی گذشته میزان سختی به 34.09 تریلیون رسیده بود و یکشنبه با رسیدن به 37.73 تریلیون به بیشترین مقدار خود رسید و بدین ترتیب استخراج یک بلوک بیت کوین سخت‌تر شد. پیش از ۱۵ ژانویه‌ی ۲۰۲۳، بیشترین افزایش سختی مربوط به تاریخ ۶ نوامبر سال ۲۰۲۲ بود که با رسیدن عدد سختی به مقدار 36.76 رکورد جدیدی ثبت کرده بود.

سختی فعلی 2.63٪ از سختی پیشین بالاتر است. بیشترین میزان «افزایش سختی» در سال ۲۰۲۲ مربوط به تاریخ ۱۰ اکتبر بود. در آن روز عدد سختی در ارتفاع بلوک 758016 به مقدار 13.55٪ افزایش یافت. افزایش قیمت بیت‌کوین به میزان 22.7 درصد در هفت روز گذشته کاملا به سود ماینرها بوده است؛ اما حال با این افزایش سختی کار برای ماینرها مقداری سخت خواهد شد و سود آن‌ها عملا محدودتر خواهد بود.