نهنگ‌های بیت‌کوین با انباشتن 131600 بیت‌کوین (3.5 میلیارد دلار) در 11 ‌هفته‌ی گذشته، از رکود اخیر بازار سرمایه‌گذاری نهایت استفاده را کردند. تنها در هفته‌ی گذشته بیش از 60000 بیت‌کوین (1.62 میلیارد دلار) به دارایی‌های آن‌ها اضافه شد. این در حالی است که بیت‌کوین در طول دوران عدم اطمینان بازار، از خود انعطاف زیادی نشان داد.

خلاصه‌ی خبر

  • نهنگ‌های بیت‌کوین در 11 هفته‌ی گذشته 131600 بیت‌کوین (3.5 میلیارد دلار) انباشته کردند که باعث افزایش دارایی آن‌ها در طول رکود بازار شد.
  • بخش قابل‌توجهی از انباشت، بیش از 60000 بیت‌کوین (1.62 میلیارد دلار)، تنها در هفته گذشته رخ داده است.
  • علیرغم عدم اطمینان بازار، بیت‌کوین از خود انعطاف‌پذیری نشان داده است و موقعیت خود را در میان رکود حفظ کرده است.

جمع آوری 3.5 میلیارد دلار بیت کوین

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال تلاش می‌کند تا از رکودهای اخیر بهبود یابد، نهنگ‌های بیت‌کوین فرصت را غنیمت شمرده‌اند تا دارایی‌های خود را افزایش دهند. این نهنگ‌ها که با کیف پول‌هایی که بین 1000 تا 10000 بیت‌کوین دارند مشخص می‌شوند، در مجموع حدود 131600 بیت‌کوین معادل بیش از 3.5 میلیارد دلار جمع‌آوری کرده‌اند. این انباشت، در 11 هفته‌ی گذشته، سطح عرضه‌ی جمعی آن‌ها را به بالاترین سطح 7 هفته‌ای رسانده است. سطح عرضه‌ی جمعی آن‌ها از حدود 4.51 میلیون بیت‌کوین در اوایل آوریل به نزدیک به 4.65 میلیون بیت‌کوین در حال حاضر رسیده است.

انباشت قابل توجه در هفته اخیر؛ مقاومت بیت‌کوین در میان عدم اطمینان بازار

بخش قابل توجهی از این جمع‌آوری تنها در هفته‌ی گذشته رخ داده است. در این مدت، نهنگ‌های بیت‌کوین بیش از 60000 بیت‌کوین به دارایی‌های خود اضافه کردند که ارزش آن نزدیک به 1.62 میلیارد دلار است. این افزایش انباشت، اعتماد آن‌ها به پتانسیل بلندمدت بیت‌کوین را نشان می‌دهد. در همین حال، قیمت بیت کوین کاهش جزئی را تجربه کرد و نسبتا راکد ماند.

بیت‌کوین انعطاف‌پذیری قابل توجهی از خود نشان داده است و در بحبوحه‌ی عدم اطمینان حاکم بر بازار، جایگاه خود را حفظ کرده است. Mihai_Iacob، تحلیلگر ارزهای دیجیتال و عضو پلتفرم مالی و ردیابی ارزهای دیجیتال TradingView، از توانایی بیت‌کوین برای مقاومت در برابر شرایط چالش‌برانگیز بازار قدردانی کرد. بر اساس گزارش Finbold در 18 ژوئن، علیرغم رکود، بیت‌کوین موقعیت ثابتی را حفظ کرده و در سراسر جهان انعطاف‌پذیر بوده است.