بلک‌راک، غول سرمایه‌گذاری جهانی، جایگاه خود را در استخراج بیت‌کوین تقویت می‌کند. به عنوان یک سهامدار مهم در ماینرهای برتر، در حالی که ماینرهای کوچک‌تر با مشکل مواجه هستند، از چالش‌های صنعت استفاده می‌کند.

خلاصه‌ی خبر

  • BlackRock در صنعت استخراج بیت‌کوین به عنوان سهام‌دار عمده در میان چهار ماینر برتر محسوب می‌شود.
  • چالش‌های ماینرهای کوچک فرصتی برای BlackRock ایجاد می‌کند تا سهم خود را در بزرگترین شرکت‌های ماینینگ ایالات متحده افزایش دهد.

بلک‌راک سرمایه‌گذاری در استخراج بیت‌کوین را افزایش می‌دهد

بلک‌راک (NYSE: BLK)، یک شرکت سرمایه‌گذاری برتر جهانی، در حال تقویت مشارکت خود در صنعت استخراج بیت‌کوین است. BlackRock به عنوان یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری پیشرو در جهان، به دومین سهام‌دار بزرگ در چهار شرکت از پنج شرکت بزرگ استخراج بیت‌کوین بر اساس ارزش بازار تبدیل شده است.

بلک‌راک و فرصت‌طلبی در میان چالش ماینرهای بیت‌کوین

ماینرهای بیت‌کوین به دلیل پیچیدگی فزاینده‌ی ماینینگ که باعث افزایش هزینه‌های عملیاتی می‌شود، بارچالش‌های زیادی روبه‌رو شده‌اند. تعداد قابل توجهی از ماینرها بیش از یک سال است که با زیان کار کرده‌اند. این ناملایمات برای استخراج‌کنندگان کوچک و متوسط، دریچه‌ای از فرصت را برای نهادهای بزرگ باز می‌کند که می‌توانند در زمان عدم اطمینان به رشد خود ادامه دهند. BlackRock در حال استفاده از این فرصت است و جای پای خود را به عنوان یک سهام‌دار اصلی در چهار شرکت بزرگ ماینینگ ایالات متحده محکم می‌کند.

بلک‌راک دارایی‌های خود را افزایش می‌دهد

مشاوران صندوق BlackRock، طبق داده‌های اخیر Finbold از طریق CNN، به طور مداوم سرمایه‌گذاری‌های خود را در شرکت‌های استخراج بیت‌کوین گسترش داده‌اند. از 30 ژوئن، این شرکت سهام قابل توجهی در شرکت‌های زیر داشته است:

– Riot Platforms Inc. (NASDAQ: RIOT): 10,749,369 سهم (6.14%)، به ارزش 199.08 میلیون دلار.

– Marathon Digital Holdings Inc. (NASDAQ: MARA): 10,938,032 سهم (6.44%) به ارزش 190 میلیون دلار.

– Cipher Mining Inc. (NASDAQ: CIFR): 2,200,654 سهم (0.88%)، به ارزش 8.36 میلیون دلار.

– Terawulf Inc. (NASDAQ: WULF): 4,831,312 سهم (2.28%)، به ارزش 14.10 میلیون دلار.

مجموع این دارایی‌ها تقریباً 411.54 میلیون دلار است که بخش کوچکی از دارایی‌های گزارش شده‌ی بلک‌راک در سال 2022 به مبلغ 117.6 میلیارد دلار محسوب می‌شود. این موقعیت استراتژیک، مشاوران BlackRock Funds را به عنوان یکی از اعضای کلیدی شورای استخراج بیت‌کوین، مستحکم می‌کند.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.