بنیاد TON – انجمنی غیرانتفاعی متشکل از توسعه‌دهندگان و علاقه‌مندان پشت The Open Network (TON) – از راه‌اندازی یک پل دو طرفه برای تسهیل انتقال توکن‌های ERC-20 از اتریوم به توکن‌های بومی (Jettons) بر روی TON خبر داده است.

بر اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی که در اختیار CryptoPotato قرار گرفته است، این پل برای ارائه‌ی یک رابط تراکنش یکپارچه بین اتریوم و TON طراحی شده است. این اتفاق یک “نقطه عطف مهم” در تکامل اکوسیستم TON است به حساب می‌آید.

اولین پل نامحدود فعال می‌شود!

این امکان جدید، که به عنوان –اولین پل نامحدود– معرفی می‌شود برای کاربران این موقعیت را فراهم می‌کند تا میان رپد بیت‌کوین (wBTC)، توکن‌های تتر (USDt)، USD Coin (USDC) و دای (DAI) پل بزنند. البته توجه داشته باشید که در زمان راه‌اندازی، کاربران فقط می‌توانند میان چهار دارایی پل بزنند. بنیاد TON قصد دارد به زودی توکن‌های بیشتری را برای پل زدن در دسترس قرار دهد.

در سال 2022 این بنیاد برای آزمایش یکپارچگی امنیتی پل نامحدود از طریق یک ماراتون هک به استقبال هکرهای کلاه سفید رفت و از آن‌ها کمک گرفت.

این اطلاعیه همچنین نشان می‌دهد که ممیزی‌های شرکت‌های معتبر امنیتی بلاک‌چین CertiK (یک حسابرس قرارداد هوشمند)، Quantstamp (یک حسابرس متخصص در فضای بلاک‌چین) و Hexens (یک حسابرس قرارداد هوشمند)، بر روی پل انجام شده است.

با رای اعتباردهندگان به این شکل‌گیری، CertiK و Quantstamp نیز ممیزی‌های سراسری را روی بلاک‌چین TON انجام دادند. جاستین هیون، رئیس مرکز رشد بنیاد TON، در مورد این توسعه می‌گوید:

ما از معرفی این پل دو طرفه، اولین پل نامحدودی که روی TON فعال می‌شود، خرسندیم. پیش‌بینی ما این است که این پل کاربران جدید زیادی را به اکوسیستم TON می‌آورد. با نزدیک شدن به دیگر بلاک‌چین‌های لایه 1 از طریق چنین پل‌‌هایی، کاربران ما مزایایی را که TON نسبت به رقبای خود دارد، تجربه خواهند کرد.