در روز‌های گذشته قیمت بیت‌کوین افزایش قابل توجهی را تجربه کرد و از مرز 30000 دلار گذشت و به بالاترین حد خود از اواسط آوریل رسید. این حرکت صعودی به طور موثر کاهش ارزش هفته‌های قبل را از بین برد. همچنین صعود اخیر بیت‌کوین به بالای 31000 دلار نشان می‌دهد که گاوها ممکن است با موفقیت 30000 دلار را به عنوان حمایت حفظ کنند.

خلاصه‌ی خبر

  • پس از باز شدن بازار وال‌استریت در 21 ژوئن، بیت‌کوین با رسیدن به قیمت 30000 دلار به نقطه عطف مهمی دست یافت.
  • ارزش بیت‌کوین/دلار آمریکا حرکت صعودی قابل توجهی را تجربه کرد و بیش از 20% از پایین‌ترین سطح خود که در 15 ژوئن زیر 24800 دلار ثبت شده بود بهبود یافت. این بازگشت چشمگیر عملاً ضررهای انباشته شده در چند هفته گذشته را حذف کرد.
  • داده‌های قیمت بیت‌کوین نشان می‌دهد که گاوها موفق خواهند شد این بار 30 هزار دلار را به عنوان حمایت نگه دارند.
  • بیت‌کوین پس از افزایش 24.3 درصدی خود بین 15 تا 23 ژوئن، ارزش بالای 31000 دلار نیز تجربه کرد.

بیت‌کوین بالای 30 هزار دلار هفته‌های رکود را پاک می‌کند

قیمت بیت‌کوین به بالای 30000 دلار رسید که بالاترین سطح خود را از اواسط آوریل ثبت کرد. این افزایش پس از گشایش وال‌استریت در 21 ژوئن رخ داد و به حرکت مثبت رشد هفته ادامه داد. این جهش قابل توجه به بیت‌کوین کمک کرد تا پس از افت طولانی مدت، با افزایش بیش از 20 درصدی از پایین‌ترین سطح که در 15 ژوئن مشاهده شده بود، بهبود یابد.

علاقه و مقاومت نهادی: عوامل کلیدی در افزایش بیت‌کوین

روند صعودی اخیر در بیت‌کوین با خبرهایی در خصوص برنامه‌های چندین موسسه‌ی مالی قدیمی برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF)، تقویت شد. این پیشرفت توجه معامله‌گران را به خود جلب کرده و آن‌ها را به تعیین اهداف کوتاه‌مدت ترغیب کرده است. منابع مانیتورینگ زنجیره‌ای Material Indicators سطح 30,000 دلار را به عنوان نقطه‌ی عطفی مهم برشمردند و به افزایش مقاومت در این نقطه‌ی قیمت اشاره کردند.

نقش فعالیت واقعی بازار در افزایش قیمت بیت‌کوین

با عبور بیت‌کوین از 30000 دلار، حجم معاملات همچنان بالا بود و این باور را تقویت کرد که این حرکت صعودی قابل توجه و پایدار است. داده‌های قیمت بیت‌کوین از چشم‌انداز صعودی در میان عدم اطمینان اقتصادی حکایت دارند.