بنیاد کاردانو پارامتر minPoolCost را تا 50% کاهش می‌دهد و با این کار به استخرهای کوچک ADA کمک می‌کند و تمرکززدایی اکوسیستم ADA را بهبود می‌بخشد.

خلاصه‌ی خبر

  • از امروز، این شاخص در هر دوره 170 ADA، معادل حدود 44 دلار است.
  • این ارتقا، “قیمت کف” استخرهای کوچک را کاهش می‌دهد و موانع ورود به کاردانو (ADA) را کمتر از همیشه می‌کند.
  • اکوسیستم استیکینگ ADA در اکتبر 2023 با افزایش 128.21 درصدی در متریک “Staking Tokens Trend” در معرض یک جهش عمده قرار دارد.

به‌روزرسانی مهم استیکینگ کاردانو

بنیاد کاردانو (CF) یکی از محوری‌ترین پارامترها برای سهامداران ADA را کاهش داده است. آن‌ها minPoolCost را از 340 ADA به 170 ADA کاهش داده‌اند. این تغییر تأثیر عمیقی به ویژه بر اپراتورهای کوچک استخرهای استیکینگ ADA‌ دارد. همچنین این پتانسیل وجود دارد که علاقه‌مندان جدیدی به اکوسیستم استیکینگ کاردانو، یکی از دو بلاک‌چین لایه 1 اثبات سهام (PoS) جذب کند.

کاهش minPoolCost به چه معناست؟

پارامتر minPoolCost، یک عامل کلیدی در تعیین کسر پاداش‌های استخر، در 23 اکتبر، 50% کاهش یافت. این پارامتر اکنون 170 ADA در هر دوره، تقریباً 44 دلار با نرخ فعلی بازار تعیین شده است.

این تصمیم پس از یک نظرسنجی SPO و ارزیابی توسط کمیته‌ی پارامترهای بنیاد کاردانو، یک سازمان غیرانتفاعی سوئیسی که بر توسعه‌ی بلاک‌چین کاردانو نظارت دارد، گرفته شده است. هدف minPoolCost که با هارد فورک Shelley در آگوست 2020 معرفی شد، محافظت از شبکه در برابر حملات Sybil و ارائه بودجه مناسب برای سخت‌افزار به اپراتورهای کوچک ADA است. همراه با K-ration، minPoolCost برای ایجاد انگیزه در کاربران برای تعامل با استخرهای کوچکتر ADA طراحی شده است، و مسیر کاردانو را به سمت تمرکززدایی کامل بیشتر تقویت می‌کند.

تقویت استخرهای کوچک و تمرکززدایی

این ارتقا به طور قابل توجهی “قیمت کف” را برای استخرهای کوچک کاهش می‌دهد. همچنین موانع ورود برای استیکینگ کاردانو (ADA) به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. در اکتبر 2023، استیکینگ ADA با ارزش بازار سهام بیش از 6 میلیارد دلار و افزایش قابل توجه 128.21٪ در معیار “Staking Tokens Trend” رونق گرفت. با بیش از 63% نسبت فعلی کاردانو، تقریباً از هر سه توکن ADA، دو مورد به اپراتورهای استخر سهام (SPO) واگذار می‌شود که برای تقویت طراحی اثبات سهام شبکه و حمایت از تمرکززدایی انجام می‌شود.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.