کاردانو افزایش قابل توجه 91 درصدی در حجم مبادلات غیرمتمرکز را تجربه می‌کند که بخش عمده‌ی آن توسط Minswap هدایت می‌شود. این افزایش با افزایش 4.6 درصدی قیمت ADA همزمان شده است که می‌تواند نشان‌دهنده علاقه‌ی فزاینده به اکوسیستم کاردانو باشد.

خلاصه‌ی خبر

  • کاردانو در هفته‌ی گذشته شاهد افزایش 91 درصدی در حجم مبادلات غیرمتمرکز (DEX) بوده است.
  • مینسواپ، DEX پیشرو در کاردانو با حجم 24 ساعته‌ی 6.91 میلیون دلار و حجم هفت روزه‌ی 60.52 میلیون دلار، بیشترین حجم این پلتفرم را به خود اختصاص داد.
  • افزایش حجم DEX همزمان با افزایش 4.6 درصدی قیمت توکن بومی کاردانو، ADA، طی هفته گذشته است.

کاردانو شاهد افزایش خیره‌کننده‌ی 91 درصدی در حجم DEX است

کاردانو، افزایش چشمگیر 91 درصدی حجم مبادلات غیرمتمرکز (DEX) را در هفته گذشته مشاهده کرده است. این داده‌ها که از DeFiLlama تهیه شده است، محبوبیت روزافزون پلتفرم بلاک‌چین کاردانو را نشان می‌دهد. افزایش حجم را می‌توان در درجه اول به مین‌سواپ، DEX پیشرو در کاردانو که افزایش قابل توجه 99.72 درصدی هفتگی را تجربه کرد نسبت داد

نقش اساسی Minswap در افزایش حجم DEX کاردانو

Minswap، پلتفرم مبادله‌ی غیرمتمرکز در کاردانو، نقشی اساسی در افزایش حجم پلتفرم ایفا می‌کند. Minswap با حجم معاملات 24 ساعته‌ی 6.91 میلیون دلار و حجم هفت روزه‌ی 60.52 میلیون دلاری، 90.4% از حجم کل DEX را در کاردانو به خود اختصاص داد. با وجود تاثیر سایر پلتفرم‌های DEX در کاردانو، مانند WingRiders و SundaeSwap در افزایش حجم کلی، تأثیر آن‌ها بسیار کمتر از Minswap بود.

با وجود رشد قابل توجه در حجم DEX، ارزش کل کاردانوی قفل‌شده (TVL) 91.27 میلیون دلار باقی می‌ماند که معادل تنها 0.69٪ از کل TVL در تمام پلتفرم‌ها است. در مقابل، اتریوم به عنوان بازیکن برتر در فضای DeFi با TVL معادل 7.8 میلیارد دلار که 37.6% از ارزش کل را به خود اختصاص می‌دهد، در رده‌ی نخست ایستاده است. زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) و Arbitrum به ترتیب با 27.98٪ و 14.67٪ به ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند. افزایش حجم DEX در کاردانو با افزایش 4.6 درصدی قیمت توکن بومی کاردانو، ADA، همراه شده است. این اقدام مثبت قیمت، همراه با رشد قابل توجه در حجم DEX، افزایش علاقه و فعالیت در اکوسیستم کاردانو را نشان می‌دهد.