کشور آفریقای مرکزی که در ماه آوریل اعلام کرده بود بیت کوین را به عنوان یک وجه رایج پذیرفته، تصمیم گرفته تا حوزه‌ی فعالیت کریپتویی خود را گسترده‌تر کند.

بر اساس توییت رئیس جمهور، Faustin-archange Touadera، جمهوری آفریقای مرکزی در روز جمعه، کمیته‌ای از کارشناسان وزارت‌‌های مختلف کشور برای نگارش پیش نویس لایحه‌ی قانونی بیت کوین تشکیل داده است.

همراه با توییت یاد شده متن گزارش، خبری منتشر شد که نشان می‌داد وزارت‌های درگیر تصویب این لایحه شامل وزارت معادن و جغرافیا، وزارت آب، جنگل‌ها، شکار و ماهیگیری و وزارت توسعه‌ی کشاورزی و بافت روستایی هستند. این گزارش همچنین ادعا می‌کند که چارچوب نهایی قرار است به رمزارزها اجازه‌ی فعالیت قانونی در این کشور را بدهد.

این کشور همچنین قصد دارد که حوزه‌ی فعالیت رمزارزی خود را گسترده کند. رئیس جمهور آفریقای مرکزی از تکنولوژی به مثابه‌ی «یک موقعیت اقتصادی و توسعه‌ی تکنولوژی» یاد کرد. ماه آوریل گذشته جمهوری آفریقای مرکزی بیت‌ کوین را به عنوان یک وجه رایج پذیرفت و بنا دارد تا انتهای امسال سانگو کوین، کوین بومی این کشور، را در صرافی‌ها لیست کند.

بیشتر کشورها در سرتاسر جهان در مسیر پذیرش بیشتر بیت‌کوین قدم برمی‌دارند. اتحادیه‌ی اروپا در ماه آوریل لایحه‌ای با تمرکز شدید به روی استیبل‌کوین‌ها تصویب کرد. بریتانیا احتمالا در هفته‌های آتی جزئیات رایزنی‌هایی را منتشر خواهد کرد. علاوه بر این سناتور آمریکایی، الیزابت وارن و راجر مارشال اخیرا به دنبال معرفی قانونی کریپتویی هستند تا با پولشویی مبارزه کنند.