اعتماد کاربران به رمزارزها علارغم آشفتگی در سال ۲۰۲۲ هنوز به قوت خود پا برجاست.

به نظر نمی‌رسد که سقوط FTX و Alameda Research بر اعتماد کاربران دنیای رمزارزها تاثیر منفی چندانی گذاشته باشد.

پس از یک دوره از فروپاشی‌های شرکت‌های بزرگ و به تبع آن اوج گرفتن نظارت‌ها، تصور این که دوران کریپتو به سر آمده باشد چندان غیر منطقی نبود؛ اما با این حال یک نظرسنجی جدید از شرکت فناوری بلاک‌چین مستقر در نیویورک Paxos، جذابیت‌های تازه‌ای به این ماجرا اضافه می‌کند.

این نظرسنجی می‌گوید 75% از کاربران در مورد آینده‌ی ارزهای دیجیتال کاملا مطمئن هستند.

حدود 72% از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی اظهار داشتند که نگران نوسانات بازار ارزهای دیجیتال در سال 2022 نبوده‌اند.

جالب‌تر آن که 89% کاربران همچنان به واسطه‌هایی مانند صرافی‌های کریپتو، برنامه‌های پرداخت موبایلی و بانک‌ها برای نگهداری رمزارز اعتماد دارند. در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی Paxos اشاره می‌کند که اتفاقات اخیر می‌تواند بیانگر این باشد که اعتماد کاربران به شرکت‌های رمزارز تضعیف نشده است.

Mike Coscetta، رئیس درآمد در Paxos اضافه می‌کند:

“با وجود نگرانی‌ها در مورد اینکه پایان دشوار سال 2022 تأثیر وحشتناکی بر پذیرش کریپتو نزد کاربران داشته باشد، این تحقیق نشان می‌دهد که کاربران تمایل دارند کریپتو را بیش از پیش در ابعاد مالی و اقتصادی زندگی خود دخیل کنند.”

برعکس، این مطالعه حاکی از بیشتر شدن نقش ارزهای دیجیتال در زندگی مالی روزمره مردم می‌باشد.

بیشترین موارد استفاده از کریپتو بر اساس جواب‌های شرکت‌کنندگان عبارت است از: پرداخت برای کالاها و خدمات، کارت‌های اعتباری یا برنامه‌های وفاداری، ارسال پول برای دوستان و خانواده و همچنین سرمایه‌گذاری بلند‌مدت و معاملات روزانه.

نظرسنجی Paxos به صورت آنلاین با مشارکت شرکت تحقیقاتی Pollfish در میان 5000 ساکن ایالات متحده که درآمد سالانه‌ی بیش از 50000 دلار داشتند انجام شد. سن تمامی شرکت کنندگان بالای 18 سال بود حداقل یک بار در سه سال گذشته یک ارز دیجیتال خریداری کرده بودند. این نظرسنجی بین 5 تا 6 ژانویه 2023 انجام شد.

در ادامه Coscetta تاکید کرد:

“کاربران هر روز بیش از پیش به ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک عنصر با اهمیت در زندگی مالی خود نگاه می‌کنند و کسب‌وکارهای سنتی و مؤسسات مالی ارائه‌دهنده‌ی تجربیات مورد نیاز کاربران در سال 2023، می‌توانند برای سال‌های آینده موقعیت بسیار خوبی در بازار کسب کنند.”

پیامی برای بانک‌ها

نظرسنجی Paxos پیشنهادات مفیدی برای بانک‌ها و موسسات مالی سنتی ارائه می‌دهد. این موسسات می‌توانند با گنجاندن محصولات کریپتو برای ارائه تجربه بهتر به مشتریان، سبد محصولات خود را تنوع ببخشند.

در این نظرسنجی مشخص شد 75% از پاسخ‌دهندگان تمایل دارند در صورت امکان، رمزارز را از بانک‌های اصلی خود خریداری کنند. حدود 81% از پاسخ‌دهندگان در گروه سنی 35 تا مثبت 55 سال از بانک‌های اصلی خود برای خرید طبقه‌ی دارایی حمایت کردند، در حالی که این میزان در گروه سنی 18 تا 34 سال 63% بود.

پذیرش کریپتو، هر روز بیشتر از دیروز

در حالی که روند نزولی طولانی مدت بازار قیمت ارزهای دیجیتال را پایین نگه داشته است، برخی از سرمایه‌گذاران و موسسات این زمان را مناسب برای خرید می‌دانند.

به عنوان مثال و بنا بر گزارش CryptoPotato، بازوی مدیریت دارایی بانک دویچه (DWS) در اوایل ماه گذشته در حال مذاکره برای خرید سهام اقلیت در دو شرکت کریپتو بود.

در ماه فوریه، برد گارلینگ‌هاوس، مدیرعامل Ripple Labs در واکنش به سرکوب Kraken توسط SEC اشاره کرد که که پذیرش کریپتو در سراسر جهان در حال رشد است.