حجم معاملات صرافی کریپتو با کاهش 19.3 درصدی در ماه سپتامبر به کمترین میزان در 3 سال گذشته رسید. صرافی‌های بزرگی مانند KuCoin و Crypto.com شاهد زیان 32 و 31 درصدی بودند. معاملات فیوچرز نیز 15% کاهش یافت.

 

خلاصه‌ی خبر

  • صرافی‌های متمرکز ارز‌های دیجیتال شاهد کاهش 19.3 درصدی حجم معاملات از آگوست تا سپتامبر هستند.
  • حجم معاملات ماهانه معاملات فیوچرز نیز حدود 15% کاهش یافت.
  • ترافیک وب به صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال در ماه سپتامبر با کاهش متوسط 17.4 درصدی کاهش یافت.

 

حجم تبادل کریپتو به پایین‌ترین حد خود در 3 سال گذشته رسید

حجم معاملات نقطه‌ای در صرافی‌های متمرکز کریپتو به شدت کاهش یافته و به پایین‌ترین سطح در سه سال اخیر رسیده است. معاملات از آگوست تا سپتامبر 19.3% کاهش یافت که مشابه سطوحی بود که آخرین بار در اکتبر 2020 مشاهده شده بود.

 

افت شدید در صرافی‌های عظیم

KuCoin و Crypto.com بار عمده‌ی این رکود را متحمل شدند و شاهد کاهش خیره‌کننده‌ی 32% و 31% در حجم معاملات ماهانه خود بودند. بایننس نیز نزدیک به 30% افت را تجربه کرد و در ماه سپتامبر از 189 میلیارد دلار به 133 میلیارد دلار رسید. Huobi نیز با 25٪ ضرر، از 31 میلیارد دلار به 23 میلیارد دلار کاهش یافت. حجم معاملاتOKex نیز 21٪ کاهش یافت. حتی کوین‌بیس هم از این رکود در امان نماند و 20% از معاملات خود را از دست داد. در مجموع، این مبادلات با کاهش قابل توجه 19.3 درصدی مواجه شدند و از 406 میلیارد دلار در ماه اوت به 328 میلیارد دلار در سپتامبر رسید.

 

کاهش در معاملات مشتقه و ترافیک وب

بازار معاملات مشتقه‌ی کریپتو نیز با کاهش 15 درصدی، از 1.9 میلیارد دلار به 1.6 میلیارد دلار در ماه سپتامبر رسید. قابل ذکر است که Crypto.com، KuCoin و Bitget بیشترین کاهش را در معاملات مشتقه مشاهده کردند.

ترافیک وب به صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال در ماه سپتامبر با کاهش متوسط 17.4 درصدی کاهش قابل توجهی را تجربه کرد. از آنجایی که خرس‌ها بر صحنه‌ی کریپتو تسلط دارند، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در حالی با چالش‌های گوناگون مواجه می‌شوند که HODLerها در حاشیه هستند و سفر پرفراز و نشیب بازار را مشاهده می‌کنند.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.