خروج بیش از 5.1 میلیون دلار سرمایه از بازار ارز‌های دیجیتال 9 هفته ادامه داشت و به مجموع کل 423 میلیون دلار منجر شد. اگرچه برنامه‌ی بلک‌راک برای بیت‌کوین ETP جریان‌های جزئی ایجاد کرد، اما برای معکوس کردن روند غالب کافی نبود.

خلاصه‌ی خبر

  • هفته‌ی گذشته و برای 9امین هفته‌ی متوالی، رمزارزها جریانی خروجی را تجربه کردند. در هفته‌ی گذشته 5.1 میلیون دلار از بازار ارز‌های دیجیتال خارج شد که مبلغ کل خروجی در این 9 هفته را به 423 میلیون دلار رساند.
  • برنامه‌ی BlackRock برای یک محصول قابل معامله‌ در مبادلات بیت‌کوین (ETP) منجر به ورودی‌های جزئی شد، اما این جریان‌ها برای بالانس کردن جریان‌های قبلی کافی نبودند.

خروج سرمایه از بازار کریپتو به 9 هفته افزایش یافت

شرکت سرمایه‌گذاری اروپایی CoinShares “گزارش جریان‌های صندوق دارایی دیجیتال” خود را منتشر کرد که نشان می‌دهد محصولات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال هفته‌ی گذشته خروجی‌هایی به ارزش 5.1 میلیون دلار داشته‌اند. این نهمین هفته متوالی خروجی است که خروج مجموعاً 423 میلیون دلار را به همراه دارد.

برنامه بلک‌راک بیت‌کوین ETP جریان‌های ورودی جزئی ایجاد می‌کند اما نمی‌تواند روند را معکوس کند

علیرغم روند جاری خروجی، بارقه امیدی وجود داشت زیرا بلک‌راک، یکی از بزرگ‌ترین مدیران دارایی جهان، برای یک محصول قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETP) در ایالات متحده درخواست داد. این خبر جریان‌های ورودی جزئی ایجاد کرد، اما برای جبران جریان‌های خروجی قبلی کافی نبود. در نتیجه، جریان خروجی ادامه یافت.

شکست منطقه‌ای: جریان‌های جزئی در ایالات متحده و آلمان، مبارزات در کانادا

از نظر تجزیه‌ی منطقه‌ای، هر دوی ایالات متحده‌ و آلمان به ترتیب ورودی‌های جزئی 3.7 و 2.4 میلیون دلاری را تجربه کردند. ایالات متحده با جمع‌آوری 147 میلیون دلار پیشتازی خود را در مجموع جریان‌های ورودی سال تا به امروز حفظ کرد، در حالی که کانادا با جریان خروجی بالغ بر 277 میلیون دلار مواجه شد. در یک گزارش، جیمز باترفیل، نویسنده‌ی CoinShares، تاکید کرد که علیرغم بهبود شرایط نظارتی در هنگ کنگ، هیچ جریان قابل توجهی به ETPها وارد نشده است و کل دارایی‌های تحت مدیریت (AuM) در سطح 39 میلیون دلار پایین است.

کاتالیزور سقوط آلت‌کوین: ورودی برای XRP، Cardano و Polygon، خروجی برای Ether، Tron و Avalanche

سقوط قیمت آلت‌کوین در هفته‌ی گذشته به عنوان کاتالیزوری برای سرمایه‌گذاران عمل کرد تا موقعیت خود را بهبود ببخشند. در نتیجه، ورودی‌هایی بالغ بر 2.4 میلیون دلار مشاهده شد که رمزارزهای قابل توجهی مانند XRP، Cardano و Polygon به ترتیب مبلغی معادل 1 میلیون دلار، 0.6 میلیون دلار و 0.2 میلیون دلار در این ورودی سهم داشتند. برعکس، اتر بیشترین خروجی را به حجم 5 میلیون دلار را تجربه کرد. ترون و آوالانچ هر کدام 0.4 میلیون دلار خروجی داشتند. علاوه بر این، سهام بلاک‌چین از زمان FTX شاهد خروجی قابل توجه 12.3 میلیون دلاری بوده است.

BlackRock برای ETF بیت‌کوین اعمال می‌شود: پیامدهای بالقوه برای ارزهای دیجیتال در ایالات متحده

در 15 ژوئن، بلک‌راک درخواستی برای اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده ارائه کرد. در صورت تایید، این ETF قرار گرفتن در معرض مقررات و دسترسی آسان به بیت‌کوین را برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. Coinbase Custody Trust Company مسئول حفاظت از ذخایر بیت‌کوین صندوق خواهد بود، در حالی که بانک نیویورک ملون دارایی‌های فیات را مدیریت می‌کند. قیمت بیت‌کوین ETF هر 15 ثانیه با استفاده از شاخص CF Benchmarks به روز می‌شود. تأیید برنامه‌ی BlackRock پیامدهای مهمی برای ترویج پذیرش و پذیرش گسترده‌تر محصولات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در ایالات متحده دارد.