دوج‌کوین از نظر ارزش بازار از کاردانو پیشی می‌گیرد. گمانه‌زنی‌ها در مورد تبدیل شدن DOGE به یک گزینه‌ی پرداخت در این پلت‌فرم افزایش می‌یابد.

خلاصه‌ی خبر

  • امید سرمایه‌گذاران برای ادغام بالقوه دوج‌کوین با X، باعث شد این میم‌کوین از نظر ارزش بازار از کاردانو پیشی بگیرد.
  • DOGE طی 24 ساعت 2.5% افزایش یافته و از 10 ارز دیجیتال برتر عملکرد بهتری داشته است.
  • کاردانو در یک هفته 4.5% سقوط کرد.
  • توییت‌های ایلان ماسک به موج DOGE دامن می‌زند و گمانه‌زنی‌ها مبنی بر تبدیل شدن DOGE به یک گزینه‌ی پرداخت برای X است.

دوج‌کوین در میان ری‌برند توییتر به X، از کاردانو پیشی گرفت

در دنیای ارزهای دیجیتال، دوج‌کوین در ارزش بازار از کاردانو پیشی گرفته است. سرمایه‌گذاران مشتاقانه از DOGE استقبال می‌کنند و نقش تقویت‌شده‌ی آن را در توییتر که اخیراً به “اپلیکیشن همه چیز” X تغییر نام داده است و در 24 جولای راه‌اندازی شد، پیش‌بینی می‌کنند.

طبق داده‌های CoinGecko، ارزش DOGE در 24 ساعت گذشته تقریباً 2.5٪ افزایش یافته و به قیمت 0.0789 دلار رسیده است. ارزش این میم‌کوین در هفته‌ی گذشته، 13.8% افزایش یافت و آن را به بهترین عملکرد در بین 10 ارز دیجیتال برتر تبدیل کرد. کاردانو (ADA) در هفت روز گذشته کاهش 4.5 درصدی را تجربه کرده که باعث شده ارزش بازار آن کمتر از دوج‌کوین باشد.

توییت‌های مرموز ماسک و افزایش گمانه‌زنی‌ها و جنجال‌های دوج‌کوین

توییت‌های مرموز ایلان ماسک باعث افزایش ارزش دوج‌کوین شده است. ماسک یک ویدیوی تبلیغاتی با لوگوی جدید دوج‌کوین که توسط یکی از اعضای انجمن دوج‌کوین طراحی شده بود را به اشتراک گذاشت. این اتفاق موجب جلب توجه جامعه‌ی کریپتو شد. علاوه بر این، ماسک لوگوی دوج‌کوین را در بیوگرافی توییتر خود گنجاند و علاقه‌مندان را هیجان‌زده کرد.

علاقه‌ی ماسک به دوج‌کوین چیز جدیدی نیست. او قبلاً به استفاده از آن برای سرویس اشتراک توییتر بلو اشاره کرده بود و از پرداخت‌های DOGE برای کالاهای تسلا استقبال کرده است. او حتی امکان استفاده از Dogecoin برای SpaceX و Starlink را به اشتراک گذاشت.

در حالی که ادغام دوج‌کوین با سیستم پرداخت X توییتر نویدبخش آینده‌ی آن است، اما توجه منفی را نیز به خود جلب کرده است. برخی از سرمایه‌گذاران ناراضی Dogecoin، شکایت دسته‌جمعی گسترده‌ای را علیه ماسک، تسلا و اسپیس‌ایکس تنظیم کردند و آن‌ها را به سازماندهی یک طرح هرمی برای افزایش مصنوعی قیمت Dogecoin متهم کردند. با این حال، تیم حقوقی ماسک این شکایت را رد کرده و آن را یک “اثر تخیلی موهومی” دانسته است.