میلیاردر دنیای تکنولوژی فناوری، ایلان ماسک، یک بار دیگر در توییتر کریپتو موجی ایجاد کرد و با اشاره کردن به دو دارایی دیجیتال بازار را برای این دو ارز دیجیتال داغ کرد.

CoinGecko اسکرین‌شاتی از یک توییت که از زمان حذف شده ثبت کرده است که در آن مدیر اجرایی توییتر پیامی مبنی بر ارجاع پروتکل لایه 1 Aptos (APT) نوشت که باعث افزایش قیمت رقیب اتریوم (ETH) شد.

توییت کوتاه ماسک فقط همین عبارت “AI APT OTT” بود اما همین برای به آسمان فرستادن این پروتکل اثبات سهام کافی بود. ارزش APT از پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعته ۱۲.۲۷ دلار به ۱۳.۴۰ دلار رسید، یعنی تنها در چند ساعت %9.2 افزایش قیمت را تجربه کرد. با این حال، ارزش این توکن از آن زمان به وضعیت سابق خود برگشته و در زمان نگارش این مطلب با قیمت 12.33 دلار معامله می‌شود.

ماسک همچنین به میم ارسال شده توسط یک طراح گرافیک Dogecoin (DOGE) پاسخ داد. تصویری از مدیر عامل در کلاه سخت و در حال کار در معدن.

در این پیام، توسعه‌دهنده‌ی DOGE به شایعاتی مبنی بر اینکه ماسک زمانی صاحب یک معدن زمرد بوده پرداخته است و به رسانه‌ها قول داده اگر بتوانند مدرکی دال بر وجود معدن به دست آورند، به آن‌ها DOGE پرداخت خواهد کرد.

ایلان ماسک هرگز معدن زمرد نداشته است.

پیشنهاد 69.420 DOGE به تمام رسانه‌هایی که اطلاعات نادرست منتشر می‌کنند. اثبات وجود آن را برای من بفرست و DOGE خود را ببر.

خود ماسک نیز به این موضوع اشاره کرد و اضافه کرد که برای اثبات این ادعا، حتی DOGE بیشتری پرداخت خواهد کرد. من یک میلیون دوج‌کوین برای اثبات وجود این معدن پرداخت خواهم کرد!

همین توییت‌ها دوج‌کوین را به افزایش قیمتی 5 درصدی هر چند موقتی رساند. قیمت دوج‌کوین پس از این توییت‌ها از 0.0868 دلار به 0.0912 دلار رسید.در زمان انتشار این خبر دوج کوین با قیمت 0.09391 دلار معامله می‌شود.