در جریان هاردفورک لندن اتریوم، در مجموع 3.46 میلیون اتریوم به ارزش 6.5 میلیارد سوزانده شد و عرضه‌ی در گردش این ارز دیجیتال را کاهش داد. این سوزاندن توسط سیستم کارمزد پایه‌ی EIP-1559 و تراکنش‌های NFT تسهیل شد. علاوه بر این، با اجرای The Merge، از تولید اتریوم اضافی جلوگیری می‌شود که منجر به کاهش مداوم 0.1٪ در عرضه‌ی کلی می‌شود.

خلاصه‌ی خبر

  • هارد فورک لندن 3.46 میلیون توکن ETH به ارزش بیش از 6.5 میلیارد دلار را می‌سوزاند.
  • EIP-1559 کارمزد تراکنش‌ها را تغییر داد و باعث شد که انتقال‌های معمولی ETH و تراکنش‌های NFT به سوختن کمک کنند.
  • انتقال Merge اتریوم به اثبات سهام مانع از تولید 6.5 میلیون ETH می‌شود و عرضه‌ی رو به کاهش را حفظ می‌کند.

معرفی

راه‌اندازی اخیر هاردفورک لندن در شبکه‌ی اصلی اتریوم منجر به سوزاندن حیرت انگیز 3.46 میلیون توکن ETH به ارزش بیش از 6.5 میلیارد دلار شد. این پیشرفت قابل توجه پیامدهای مستقیمی بر عرضه‌ی گردشی دومین ارز دیجیتال بزرگ بر اساس ارزش بازار دارد.

EIP-1559 اتریوم را متحول می‌کند

در هاردفورک لندن، EIP-1559 سیستم کارمزد اتریوم را متحول کرد. کاربران در حالی برای تراکنش‌ها کارمزد پایه می‌پردازند، که انعام ماینرها اختیاری است. هزینه‌ی پایه به نفع ماینرها و کاهش تراکم شبکه سوزانده شده است.

توکن‌هایی که به سوزاندن کمک می‌کنند

پدیده‌ی سوزاندن در درجه‌ی اول از نقل و انتقالات ETH به طور منظم ناشی می‌شود که حدود 300000 ETH را تشکیل می‌دهد. تراکنش‌های توکن‌های غیرمثلی (NFT) در پلتفرم‌هایی مانند Opensea بیش از 230000 توکن را سوزانده است، در حالی که Uniswap، مسئول سوزاندن 200000 ETH است.

ادغام و کاهش عرضه

پس از انتقال شبکه‌ی اتریوم از Proof-of-Work به Proof-of-Stake از طریق The Merge در سپتامبر سال گذشته، عرضه‌ی در گردش کاهش مداومی را تجربه کرد. این تغییر از تولید 6.5 میلیون ETH اضافی که در غیر این صورت اتفاق می‌افتاد، جلوگیری کرده است. در نتیجه، عرضه‌ی اتریوم در حال حاضر با نرخی حدود 0.1% در سال کاهش می‌یابد که به طور موثری انتشار توکن‌های جدید را جبران می‌کند. اگر The Merge رخ نمی‌داد، عرضه‌ی این ارز دیجیتال با نرخی در حدود 3.3% در سال افزایش می‌یافت.

هاردفورک لندن اتریوم و اجرای بعدی EIP-1559 منجر به سوزاندن مقدار قابل توجهی از توکن‌های ETH شده است که بر عرضه‌ی در گردش این ارز دیجیتال تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، انتقال The Merge به Proof-of-Stake به کاهش مداوم عرضه‌ی اتریوم کمک کرده است و منجر به یک مسیر رشد کنترل‌شده‌تر و پایدارتر می‌شود.