بلاک‌چین فانتوم “برنامه‌ی کسب درآمد از گس dApp” را راه‌اندازی کرده است که 15% از هزینه‌های شبکه را به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) در پلتفرم خود اختصاص می‌دهد. هدف این برنامه حمایت از توسعه‌دهندگان با فراهم کردن منبع درآمد اضافی و افزایش تقاضا برای فضای بلاک است و در نهایت اکوسیستمی پر رونق را تقویت می‌کند. نتایج اولیه، پاداش‌های امیدوارکننده‌ای را برای برنامه‌های کاربردی شرکت‌کننده نشان داده است.

 

خلاصه‌ی خبر

  • بلاک‌چین فانتوم (FTM) ابتکار جدیدی به نام “برنامه‌ی کسب درآمد از گس dApp”‌ معرفی کرده است که هدف آن پاداش دادن به پروژه‌هایی است که از شبکه‌ی آن استفاده می‌کنند و به افزایش استفاده از هزینه‌ی گس کمک می‌کنند.
  • این برنامه، توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی با تقاضای بالا را تشویق می‌کند، توسعه‌دهندگان را حفظ می‌کند، و یک اکوسیستم پر رونق را در پلتفرم بلاک‌چین تقویت می‌کند.
  • این برنامه‌ تاکنون موفق بوده است. فایننس، 8300 توکن FTM (معادل بیش از 2700 دلار) دریافت کرد و SpookySwap، مدت کوتاهی پس از شروع برنامه، 978 توکن FTM (تقریباً 330 دلار) به دست آورد.

 

برنامه‌ی کسب درآمد از گس dApp فانتوم

بلاک‌چین فانتوم (FTM) یک ابتکار نوآورانه به نام “برنامه‌ی کسب درآمد از گس dApp” را معرفی کرده است. این برنامه با هدف پاداش دادن به پروژه‌هایی است که از شبکه Fantom استفاده می‌کنند و به افزایش استفاده از هزینه‌ی گس کمک می‌کنند. این برنامه از طریق رأی حکومتی اخیر مورد حمایت جامعه اجرا شده است و به برنامه‌های کاربردی واجد شرایط اجازه می‌دهد 15% از هزینه‌های گسی را که تولید می‌کنند دریافت کنند. این حرکت منبع درآمد اضافی را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند و توسعه برنامه‌های کاربردی با تقاضای بالا را تشویق می‌کند، در نتیجه یک اکوسیستم پر رونق را در پلتفرم بلاک‌چین Fantom تقویت می‌کند.

 

مزایا و تاثیر برنامه

با کاهش نرخ سوزاندن فانتوم از 20% به 5%، هدف برنامه‌ی درآمدزایی گس dApp افزایش تقاضا برای فضای بلاک و پشتیبانی از زیرساخت شبکه است. این کاهش نرخ سوختن، بخشی از هزینه‌های شبکه‌ی Fantom را مستقیماً به برنامه‌های غیرمتمرکز ساخته شده بر روی پلتفرم سرازیر می‌کند. اجرای این برنامه تا همین جا هم نتایج امیدوارکننده‌ای را نشان داده است. به عنوان مثال، Stargate Finance، یک پل میان‌زنجیره‌ای، 8300 توکن FTM (معادل بیش از 2700 دلار) دریافت کرد و SpookySwap، یک صرافی غیرمتمرکز، مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی برنامه، 978 توکن FTM (حدود 330 دلار) به دست آورد. توسعه‌دهندگانی که از Fantom استفاده می‌کنند اکنون می‌توانند انتظار یک جریان درآمد قابل اعتماد را داشته باشند که نیاز به جستجوی سرمایه از سرمایه‌گذاران نامطلوب یا شرکت در فروش توکن‌های پرخطر را از بین می‌برد.