نمایشگاه جدیدی با هدف تلاقی هنر و بلاک‌چین در بهار امسال در مرکز Pompidou، خانه‌ی اولین مجموعه‌ هنر مدرن در اروپا افتتاح می‌شود.

موزه هنر معاصر پیشرو پاریس، Pompidou Center، در 10 فوریه نمایشگاه دائمی آینده را اعلام کرد. این نمایشگاه با هدف نمایش تلاقی هنر و بلاک‌چین توسط توکن‌ های غیر مثلی(NFT) برپا خواهد شد.

بر اساس اطلاعیه‌ای که 10 فوریه منتظر شد، این مرکز میزبان NFTهایی از بیش از 16 هنرمند دیجیتال در سراسر جهان، از جمله مجموعه‌های محبوب مانند CryptoPunk #110 و Autoglyph #25 که هر دو به مرکز Pompidou اهدا شده‌اند خواهد بود.

“مرکز پمپیدو مجموعه‌ای از آثار مربوط به رابطه‌ی میان بلاک‌چین و خلاقیت هنری، از جمله اولین NFT‌های خود را به دست می‌آورد!

18 پروژه از 13 هنرمند فرانسوی و بین‌المللی در این مجموعه گنجانده شده است.”

-Centre Pompidou (@CentrePompidou)

10 فوریه 2023

خاویر ری، مدیر موزه ملی هنر مدرن فرانسه، خاطرنشان کرد که مرکز Pompidou “علاقه‌ی خود را به هنر دیجیتال در ارتباط با بلاک‌چین دنبال می‌کند.” به گفته ری:

“Web3 قلمروای نوآورانه است که اکنون هنرمندان برای خلق آثاری بدیع و جسورانه از آن استفاده کرده‌اند و این مجموعه بر حمایت ما از هنرمندان در تسخیر ابزارهای بیان جدید، که پایه و اساس هنر مدرن است، دلالت می‌کند.”

این نمایشگاه – که برای بهار امسال برنامه‌ریزی شده است – اولین نمایش NFT در مرکز مشهور بین‌المللی Pompidou است که شاهکارهای هنرمندان دیگری مانند واسیلی کاندینسکی، فریدا کالو و هنری ماتیس را در خود جای داده است.

مفتخریم که اعلام کنیم Autoglyph #25 (اهدا شده توسط ما) و Cryptopunk #110 (اهدا شده توسط دوستان ما در @yugalabs) توسط @CentrePompidou برای مجموعه دائمی خود خریداری شده‌اند.

-Larva Labs (@larvalabs)

10 فوریه 2023

Yoga Labs خالق NFT که از مارس 2022 مالکیت معنوی CryptoPunks را در اختیار دارد، گفت این ابتکار بخشی از یک پروژه قدیمی است که پانک‌ها را به موسسات هنری پیشرو در سراسر جهان اهدا می‌کند. این شرکت قبلاً CryptoPunk #305 را به موسسه هنرهای معاصر میامی اهدا کرده بود.

گرگ سولانو، یکی از بنیان‌گذاران Yoga Labs گفت: “دیدن این که CryptoPunk #110 در مرکز Pompidou مسلماً معتبرترین موزه هنر معاصر جهان به نمایش درمی‌آید، یک لحظه‌ی فوق‌العاده برای اکوسیستم Web3 و NFT است، و ما مفتخریم که به ایجاد این گفتگوی فرهنگی کمک کنیم.”