یک هک بزرگ به دنیای DeFi ضربه می‌زند. در اثر این اتفاق، توکن CRV از 0.70 دلار به 0.10 دلار سقوط کرد. یک هکر، 7 میلیون CRV و 14 میلیون WETH را از استخر CRV/ETH به سرقت برده است. Curve Finance این حادثه را تایید می‌کند اما ایمنی دیگر استخرها را تضمین کرده است.

خلاصه‌ی خبر

  • توکن CRV هک شد و قیمت آن از 0.70 دلار به 0.10 دلار کاهش یافت.
  • 7 میلیون CRV و 14 میلیون WETH به سرقت رفته است.
  • Curve Finance هک را تایید کرده و ایمنی دیگر استخرها را تضمین می‌کند.

شوک به دنیای DeFi: توکن CRV هک شد

یک حادثه‌ی بزرگ هک، دنیای DeFi را متلاطم کرد. در اثر این اتفاق توکن CRV با کاهش قیمت سرسام‌آور از 0.70 دلار به تنها 0.10 دلار مواجه شد. هکر موفق شده 7 میلیون CRV و تقریباً 14 میلیون دلار WETH را از استخر CRV/ETH بدزدد.

واکنش Curve Finance به هک

Curve Finance بی‌درنگ بیانیه‌ای در مورد حمله به چندین Stablepool از جمله alETH، msETH و pETH منتشر کرد. این هک به دلیل خرابی قفل ورود مجدد در Vyper 0.2.15 رخ داد. با این حال، این شرکت به کاربران اطمینان داد که استخرهای دیگر ایمن هستند.

بیانیه‌ی Curve Finance:

تعدادی از Stablepoolها (alETH/msETH/pETH) با استفاده از Vyper 0.2.15 در نتیجه خرابی قفل ورود مجدد هک شده‌اند. ما در حال ارزیابی وضعیت هستیم و جامعه را در جریان پیشرفت‌ها قرار خواهیم داد. سایر استخرها امن هستند.

ضرر جزئی Alchemix

Alchemix، یکی از پلتفرم‌های تحت تاثیر، تخلیه‌ی استخر Curve alETH/ETH را در طی تلاش برای استخراج نقدینگی باقی‌مانده گزارش کرد. این اتفاق منجر به از دست رفتن جزئی حمایت، تقریباً 5000 ETH، که از alETH پشتیبانی می‌کرد، شد.

بیانیه‌ی Alchemix:

یک هکر مخزن Curve alETH/ETH را در طول فرآیند صف تراکنش برای استخراج نقدینگی باقی‌مانده تخلیه کرد. نتیجه‌ی این اتفاق از دست دادن جزئی حمایت، در حدود 5000 ETH که از alETH پشتیبانی می‌کند، است.”

بحران در DeFi

پس از این هک، قیمت توکن CRV بلافاصله به 0.10 دلار کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله این توکن با قیمت 0.636 دلار معامله می‌شود که در 24 ساعت گذشته 13% زیان را نشان می‌دهد.

در نتیجه‌ی این هک، جامعه‌ی DeFi با یک بحران بزرگ مواجه شده است که باعث زیان‌های مالی قابل توجهی می‌شود و نگرانی‌هایی را در مورد امنیت پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز ایجاد می‌کند.