محبوب‌ترین کیف پول اتریوم یعنی متامسک | Metamask، روز جمعه اعلام کرد که استیکینگ اتریوم را به اپلیکیشن غیرمتمرکز خود اضافه کرده است. متامسک استیکینگ اتریوم را به کمک Lido  و Rocket Pool که از پلتفرم‌های فعال در زمینه نقدینگی استیکینگ هستند؛ انجام داده است.

قابلیت‌های آغازین این برنامه قرار است شامل موارد زیر باشد:

  • نمایش پورتفوی – نمایی مولتی چین و چندکاربره برای توکن‌ها و ان‌اف‌تی‌ها
  • پل‌ها یا بریج‌ها – برای تراکنش‌های میان‌زنجیره‌ای
  • معاوضه یا سوآپ – معاوضه‌ی توکن‌ها در شبکه‌های مختلف

بر اساس اطلاعیه‌ی رسمی شرکت سازنده‌ی متامسک، ConsenSys «استیکینگ یا سهام‌گذاری متامسک به شما اجازه‌ی ورود به نقدینگی استیکینگ را به کمک Lido و Rocket Pool می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید توکن‌های اتریومی خود را واریز و سپس توکن معادل که نمایانگر ارزش سهام‌ شماست؛ دریافت کنید.»

مدیر محصول ارشد متامسک، عبداد میان |‌ Abdad Mian می‌گوید:

«مهم است که در نظر داشته باشیم که متامسک هیچگونه سرویس استیکینگی فراهم نکرده است. متامسک صرفا کاربران را به Lido و RocketPool متصل می‌کند تا اتریوم خود را سهام‌گذاری کنند و توکن‌های نقدینگی استیکینگ خود را مستقیما از آن‌ها دریافت کنند.»

قابلیت جدید استیکینگ دقیقا در نزدیکی‌های زمان آپدیت شانگهای Shanghai به متامسک اضافه شده است. این به روز رسانی شامل پیشنهادنامه‌ی بهبود اتریوم شماره‌ی 4895 EIP 4895 نیز می‌شود که منجر به فعال سازی «برداشت سهام‌های Beacon Chain staked اتریومی» خواهد شد. وبسایت رسمی اتریوم درباره‌ی EIP4895 می‌گوید «این EIP برای ولیدیتورها راهی روی بیکن چین ایجاد می‌کند تا بتوانند به ماشین مجازی اتریوم EVM وارد شوند.»