یک نهنگ مرموز بیت‌کوین که برای 1 دهه خاموش بوده است، بیش از 36 میلیون دلار بیت‌کوین را به یک آدرس P2TR منتقل کرد. این حرکت ممکن است برای افزایش حفظ حریم خصوصی با استفاده از ارتقاء Taproot باشد.

خلاصه‌ی خبر

  • یک نهنگ مرموز بیت‌کوین (BTC) پس از 10 سال خاموشی به حرکت افتاده و به طور ناگهانی ده‌ها میلیون دلار از این پادشاه کریپتو را جابجا می‌کند.
  • کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant با استناد به داده‌های زنجیره‌ای، می‌گوید ۱۴۰۰ بیت‌کوین به ارزش بیش از ۳۶ میلیون دلار، به یک آدرس Pay-to-Taproot (P2TR) منتقل شده است.

نهنگ مرموز بیت‌کوین پس از 10 سال از خواب بیدار می‌شود

یک نهنگ مرموز بیت‌کوین (BTC) اخیراً با جابجایی ناگهانی ده‌ها میلیون دلار بیت‌کوین خبرساز شده است. پس از بیش از یک دهه غیرفعال بودن، این فعالیت ناگهانی جامعه رمزارزها را کنجکاو و مشتاق توضیح کرده است.

حریم خصوصی پیشرفته: نهنگ خفته، این 36 میلیون دلار را به آدرس P2TR منتقل می‌کند

بر اساس داده‌های زنجیره‌ای که توسط کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant نقل شده است، نهنگ خفته‌ی بیت‌کوین، ۱۴۰۰ بیت‌کوین به ارزش بیش از ۳۶ میلیون دلار را به آدرس Pay-to-Taproot (P2TR) منتقل کرد. P2TR نوعی تراکنش است که با ارتقاء سافت‌فورک Taproot در سال 2021 امکان‌پذیر شده است. P2TR امکان افزایش حریم خصوصی و انعطاف‌پذیری در مصرف بیت‌کوین از طریق مسیرهای خروجی و اسکریپت‌های پیچیده‌تر را فراهم می‌کند.

روند بیداری کیف‌پول‌های بیت‌کوین: نمونه‌های اخیر و سوالات بی‌پاسخ

از آغاز سال 2023، روند قابل توجهی از فعال‌شدن مجدد کیف‌پول‌های بیت‌کوین که قبلاً خاموش بودند، بدون هیچ توضیح واضحی وجود داشته است. در ماه آوریل، سرویس ردیابی نهنگ‌های Whale Alert، کیف پولی را مشاهده کرد که از 9 می 2011 غیرفعال بود و ناگهان 400 بیت کوین (حدود 10.9 میلیون دلار) را پس از تقریبا 12 سال خواب به آدرس دیگری منتقل کرد. علاوه بر این، ابزار نظارت بر بلاک‌چین BTCparser، دو آدرس بیت‌کوین ثبت شده از سال 2009 که هر کدام 50 بیت‌کوین را در عرض چند دقیقه از دیگری جابجا کردند، مشاهده کرد.