انتشار توکن‌های پلتفرم Blur، بازار NFT که در ماه گذشته از نظر حجم معاملات OpenSea را پشت سر گذاشت، موجب افزایش فروش جهانی NFTها شد.

فروش جهانی NFTها در 7 روز گذشته (از 10 فوریه تا 16 فوریه) با افزایش 8.5 درصدی مواجه شد و فروش قابل توجهی را در در دو روز گذشته تجربه کرد.

سایت جمع‌آوری داده‌های NFT،  CryptoSlam گزارش می‌دهد که مجموع فروش هفتگی NFT‌ها در این هفت روز از 208 میلیون دلار در هفته‌ی گذشته به 304 میلیون دلار افزایش یافته است.

در این میان روز پنج‌شنبه با ثبت فروش 92.9 میلیون دلار بیش از 30% از حجم فروش هفتگی را به خود اختصاص داده است. این مبلغ بالاترین میزان فروش روزانه از می 2022 است.

از نظر میانگین قیمت دارایی‌های فروخته شده نیز روز پنجشنبه عدد 463.09$ ثبت شده است که تقریبا 265% بیش از 175.57$ در روز سه شنبه بوده است.

مدیر ارشد بازاریابی در CryptoSlam، یوهان کالپو معتقد است Airdrop روز سه‌شنبه‌ی توکن Blur تا حد زیادی عامل این افزایش فروش بوده است.

کالپو می‌گوید:

“بسیاری از معامله‌گران بازار blur.io که سهم زیادی از حجم معاملات بازار NFTهای OpenSea را در اختیار دارد، یک ایردراپ توکن Blur دریافت کردند که آن را برای خرید پروژه‌های NFT مورد علاقه خود فروختند.”

بازار NFT بدون کارمزد Blur در روز سه‌شنبه توکن Blur خود را منتشر کرد و به کاربران 60 روز فرصت برداشت ایردراپ خود را داد. بر اساس داده‌های CoinMarketCap ارزش معاملاتی این ارز دیجیتال در ساعت 2:30 بعد از ظهر در هنگ‌کنگ $0.90 بوده است.

بر اساس داده‌های DappRadar در 30 روز گذشته، بازار NFTهای Blur با ثبت 471.7 میلیون دلار، گوی سبقت را از OpenSea، پیشتاز بازار که حجم معاملات 448.9 میلیون دلار را به ثبت رساند ربود.

علاوه بر این‌ها، NFTهای بیت‌کوین نیز به شدت زیر ذره‌بین جامعه‌ی NFT قرار دارد. پروتکل Ordinals که ماه گذشته منتشر شد، قابلیت‌های بسیار بیشتری را گسترده‌تری را برای NFT بیت‌کوین به ارمغان می‌آورد.

مثلا مجموعه Emblem Vault، با اتصال NFT‌های بیت‌کوین به اتریوم، امکان معامله‌ی آن‌ها را در بازارهای مبتنی بر اتریوم فراهم می‌کند.

بر اساس اطلاعات CryptoSlam، از تاریخ 1 فوریه تا 16 فوریه، Emblem Vault فروشی بیش از 4.2 میلیون دلار را به ثبت رسانده است. این مبلغ نسبت به مجموع فروش کل ماه ژانویه معادل 714,600 دلار بسیار بیشتر است.

کالپو در ادامه گفت:

“وقتی ایردراپ روز ولنتاین Blur را به این معادلات اضافه می‌کنید، فضای NFT پس از یک سال از آخرین اوج خود برای اولین بار دوباره جان تازه‌ای می‌گیرد.”

“احساس می‌کنم دنیای NFT با پیشرفت‌های اخیر می‌تواند یک بار دیگر به اقتصاد کریپتو کمک کند.”