تتر با استناد به فعالیت بلاک‌چین و با تاکید بر امنیت، قابلیت استفاده و پایداری، پشتیبانی از USDT را در کوساما، SLP بیت‌کوین کش و لایه Omni متوقف می‌کند. با وجود آگاهی از چالش‌ها به‌ویژه با Omni، تتر همچنان به تصمیم‌گیری‌های واضح و ثابت پایبند است.

خلاصه‌ی خبر

  • تتر، رسما پشتیبانی از سه بلاک چین مختلف را متوقف کرده است.
  • اگر یک بلاک چین برای مدت طولانی محبوبیت کافی به دست نیاورد، می تواند امنیت و نظارت را به خطر بیندازد.

تتر به پشتیبانی از Kusama، Bitcoin Cash و Omni Chains پایان می‌دهد

تتر، خالق برجسته استیبل‌کوین، پشتیبانی خود از سه بلاک‌چین مجزا را متوقف کرده است. این حرکت بر صدور USDT در کوساما (KSM)، پروتکل ساده دفتر کل (SLP) بیت‌کوین کش (BCH) و لایه‌ی Omni (OMNI) تأثیر می‌گذارد. تتر بر اهمیت علاقه‌ی جامعه در شکل‌دهی به انتخاب‌های بلاک‌چین، با هدف حفظ امنیت، قابلیت استفاده و پایداری تأکید می‌کند.

عوامل پشت تصمیم تتر

تتر اظهار داشت:

ما به دقت منابع مورد نیاز را که شامل امنیت، کمک به مشتری، انطباق و نظارت قانونی می‌شود ارزیابی می‌کنیم تا از امنیت، قابلیت استفاده و دوام طولانی‌مدت بلاک‌چین انتخابی اطمینان حاصل کنیم.

این شرکت تصمیم خود را بر اساس عدم کشش قابل توجه در طول زمان و کمبود نشانه‌های بهبود در معیارهای استفاده توجیه می‌کند. نگهداری ناکارآمد پشتیبانی می‌تواند امنیت و انطباق با مقررات را به خطر بیندازد.

تاثیر روی لایه Omni و فراتر از آن

بلاک چین لایه Omni که در سال 2013 به عنوان یک زنجیره جانبی پیشگام بیت کوین راه اندازی شد، با هدف ارتقای قابلیت های بیت کوین انجام شد. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، دشواری این تصمیم را، به ویژه در مورد لایه‌ی Omni بیان کرد. او گفت:

این انتخاب از نظر احساسی برای ما چالش‌برانگیز است. به ویژه با توجه به نقشی که لایه Omni به عنوان لایهی انتقال اولیه‌ی تتر USDT در سال 2014 ایفا کرد.

آردوینو به مشکلات Omni Layer از جمله توکن‌های محدود و افزایش گزینه‌های USDT در جاهای دیگر اشاره کرد. این امر باعث شد تا صرافی ها روش های دیگری را انتخاب کنند و استفاده از USDT را از طریق لایه Omni در بیت کوین کاهش دهند. تعهد تتر به شفافیت منجر به این انتخاب سخت شد. در همین حال، قیمت BCH و KSM با کاهش بیش از 14% و KSM بیش از 7% در 24 ساعت مواجه شد.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.