Polygon Labs پیشنهاد می‌کند زنجیره‌ی جانبی Polygon PoS خود را به شبکه‌ی لایه 2 ایمن شده توسط اتریوم ‘zkEVM Validium’ ارتقا دهد. هدف ارتقاء افزایش امنیت و عملکرد، و حفظ هزینه‌های پایین، همسو با چشم‌انداز Polygon 2.0 است.

خلاصه‌ی خبر

  • تیم مهندسی Polygon Labs پیشنهاد می‌کند زنجیره‌ی جانبی پرچمدار اثبات سهام خود Polygon PoS را به شبکه‌ی لایه 2 ایمن شده توسط اتریوم ‘zkEVM Validium’ ارتقا دهد .
  • هدف این ارتقا، همسویی زنجیره Polygon PoS فعلی با چشم انداز Polygon 2.0، با استفاده از فناوری مقیاس‌پذیری دانش صفر برای افزایش امنیت، و عملکرد و حفظ هزینه‌های پایین است.

 

Polygon Labs ارتقای ‘zkEVM Validium’ را برای زنجیره‌ی جانبی Pos پیشرفته پالیگان پیشنهاد می‌کند

 

پیشنهاد برای Polygon 2.0 و ارتقا zkEVM Validium

تیم مهندسی در Polygon Labs پیشنهادی برای ارتقاء زنجیره‌ی جانبی PoS Proof-of-Stake (PoS) خود به “zkEVM Validium” ارائه کرده است. هدف این ارتقا، همسویی زنجیره PoS فعلی Polygon با چشم‌انداز Polygon 2.0 است که شامل استفاده از یک فناوری مقیاس‌بندی دانش صفر خاص به نام validium است. با پیاده‌سازی zkEVM داخلی Polygon، امنیت و عملکرد زنجیره‌ی جانبی با حفظ هزینه‌های پایین آن افزایش می‌یابد. Sandeep Nailwal هم‌بنیانگذار Polygon توضیح داد که این ارتقای پیشنهادی جدا از zkEVM موجود است که در مارس 2023 عرضه شد. در zkEVM Validium، اعتبارسنجی‌ها مسئول نگهداری داده‌های مورد نیاز برنامه‌ها هستند، در حالی که در مجموعه‌ی فعلی zkEVM، در دسترس بودن داده‌ها مستقیماً در اتریوم است.

همزیستی و اجرای بالقوه

Polygon Labs هم Polygon PoS ارتقا یافته و هم zkEVM موجود را در اکوسیستم Polygon پیش‌بینی می‌کند. در صورت تایید، این ارتقاء می‌تواند تا پایان سال 2024 در شبکه‌ی اصلی اجرا شود. این ارتقاء قابل توجه خواهد بود، زیرا این اولین بار است که یک زنجیره‌ی موجود، اثبات‌ها و انتقال‌های ZK را برای تبدیل شدن به یک شبکه‌ی لایه 2 اضافه می‌کند. در حال حاضر، Polygon یکی از پرمصرف‌ترین بلاک‌چین‌ها در کریپتو است که حجم بالایی از تراکنش‌های روزانه را تسهیل می‌کند و بیش از ۲ میلیارد دلار دارایی‌های درون زنجیره‌ای را در اختیار دارد.