پالیگان یک پایگاه داده باز به نام The Value Prop شامل بیش از 300 برنامه‌ی بلاک‌چین را معرفی کرده است. این پلتفرم کاربران را تشویق می‌کند تا در پایگاه داده مشارکت کنند. علاوه بر این، ریپل با بانک مرکزی کلمبیا برای کشف پتانسیل فناوری بلاک‌چین همکاری می‌کند.

خلاصه‌ی خبر

  • پالیگان یک پایگاه داده‌ی باز را برای استفاده از فناوری بلاک‌چین راه‌اندازی می‌کند.
  • پایگاه داده‌ی جدید پالیگان میزبان برنامه‌های مبتنی بر بلاک‌چین در بخش‌های مختلف تجاری است.
  • ریپل شراکت خود را با بانک مرکزی کلمبیا برای بررسی موارد استفاده از فناوری بلاک‌چین اعلام کرد.

پالیگان The Value Prop را راه‌اندازی می‌کند: پایگاه داده‌ی باز که موارد استفاده از بلاک‌چین را برای راه‌حل‌های دنیای واقعی به نمایش می‌گذارد

معرفی “The Value Prop”

پالیگان  (MATIC)، یکی از بزرگترین شبکه‌های Web3، از یک ابتکار پیشگامانه پرده‌برداری کرده است – راه‌اندازی “The Value Prop”. این پایگاه داده‌ی باز به عنوان یک مخزن برای طیف متنوعی از برنامه‌های کاربردی مبتنی بر بلاک‌چین عمل می‌کند. با بیش از 300 برنامه‌ی کاربردی که قبلا فهرست شده‌اند، پالیگان به دنبال گسترش Value Prop با دعوت از کاربران برای مشارکت در برنامه‌های کاربردی نوآورانه خود است.

استفاده از بلاک‌چین برای راه‌حل‌های دنیای واقعی: ابتکار مثبت پالیگان

در بحبوحه‌ی بحث‌های جاری در مورد عملی بودن بلاک‌چین‌ها، آخرین اقدام پالیگان اهمیت ویژه‌ای دارد. در حال حاضر فناوری بلاک‌چین به دلیل اقدامات نظارتی اخیر علیه بزرگان بازار مانند Binance و Coinbase با شک و تردید مواجه است. برای مقابله با این احساسات منفی، کارشناسان و رهبران صنعت در فضای Web3 بر اهمیت برجسته کردن برنامه‌های بلاک‌چین مثبت به عنوان یک فناوری همه منظوره تاکید می‌کنند. بلاک‌چین به جای اینکه صرفاً تجارت دارایی را تسهیل کند، به عنوان یک نیروی دگرگون‌کننده با ابزار واقعی در نظر گرفته می‌شود. از طرفی شبکه‌ی برجسته‌ی ریپل نیز، با اعلام شراکت خود با بانک مرکزی کلمبیا، Banco de la República، برای بررسی موارد استفاده از فناوری بلاک‌چین، به این تلاش پیوست.

پیشرفت توسعه‌ی وب 3: تلاش‌های پالیگان برای ایجاد موارد استفاده‌ی جدید

پالیگان فعالانه به دنبال جذب استعدادهای تازه برای هدایت توسعه‌ی Web3 و ایجاد موارد استفاده جدید است. Sandeep Nailwal یکی از هم‌بنیانگذاران، Nailwal Fellowship را راه‌‌اندازی کرد؛ برنامه‌ای که کمک‌های مالی را برای توسعه‌دهندگان در مراحل اولیه صنعت Web3 فراهم می‌کند. علاوه بر حمایت مالی، همراهان راهنمایی‌های ارزشمندی نیز دریافت می کنند و فرصت برقراری ارتباط با بنیانگذاران و سرمایه‌گذاران برجسته را دارند. علیرغم چالش‌های ناشی از بحران بانکی ایالات متحده، پلت‌فرم توسعه‌دهنده‌ی بلاک‌چین Alchemy، رشد مداوم و قابل توجهی را در توسعه‌ی Web3 تجربه کرده است. این پلتفرم افزایش قابل توجهی در تعداد تیم‌های توسعه‌دهنده و همچنین فعالیت توسعه‌دهندگان نسبت به سال گذشته مشاهده کرده است.