فعالیت شبکه‌ی بیت‌کوین به دلیل تعداد تراکنش‌های کمتر، که به کاهش سرمایه‌گذاری بازار و نقدینگی نسبت داده می‌شود، در حال کاهش است. ماینینگ همچنان با قدرت ادامه دارد. بازار  از ثبات نسبی برخوردار است و روند قیمت مشخصی ندارد.

خلاصه‌ی خبر

  • فعالیت شبکه‌ی بیت‌کوین در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد.
  • تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین به کمترین میزان خود از ژانویه رسیده است.
  • علیرغم کاهش مداوم فعالیت شبکه، استخراج بیت‌کوین به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

کاهش فعالیت شبکه‌ی بیت‌کوین

فعالیت شبکه‌ی بیت‌کوین از اواسط سپتامبر به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. طبق داده‌های CryptoQuant، در 13 اکتبر، میانگین هفت روزه‌ی تعداد تراکنش‌ها با 266000 تراکنش به پایین‌ترین حد خود رسید که 55% نسبت به 20 سپتامبر کاهش داشت.

تحلیلگری با نام مستعار MAC_D این افت را به کاهش نقدینگی و نوسان قیمت ناشی از کاهش سرمایه‌گذاری‌های جدید وارد شده به بازار کریپتو نسبت می‌دهد. آدرس‌های فعال روزانه نیز از 19 سپتامبر بیش از 15% کاهش یافته است.

MAC_D می‌گوید:

تعداد کل بیت‌کوین‌های انتقال‌یافته نشان می‌دهد که تغییر معنی‌داری بین نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران نهادی وجود نداشته است. این مساله که نشان می‌دهد شانس وقوع یک افزایش در آینده نزدیک کم است.

با وجود کاهش فعالیت شبکه، استخراج بیت‌کوین همچنان با قدرت ادامه دارد. در 13 اکتبر، هش‌ریت به 393.23 میلیون TH/s افزایش یافت که نسبت به ابتدای سال 42% افزایش داشت. بنا بر گزارش CoinWarz، سختی شبکه نیز 63% افزایش یافته است.

 

تثبیت بازار

بیت‌کوین در حال حاضر با قیمت 26857 دلار معامله می‌شود. شاخص Choppiness در 56.65 قرار دارد که نشان‌دهنده‌ی عدم اطمینان در جهت قیمت است. اندیکاتور Parabolic SAR که بالاتر از قیمت قرار گرفته است، به یک روند نزولی احتمالی اشاره می‌کند. به طور خلاصه، فعالیت شبکه‌ی بیت‌کوین به دلیل کاهش تراکنش‌ها و کاهش نقدینگی رو به کاهش است اما فعالیت استخراج همچنان با قدرت ادامه دارد. همانطور که شاخص SAR نشان می‌دهد، بازار در حال حاضر در وضعیت ثبات قرار دارد و روند قیمت مشخصی ندارد.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.