براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل در توییتی که ۳ ژانویه منتشر کرد نوشته که نسبت به «موفقیت» قانون‌گذاری ‌ایالات متحده درباره‌ی شفافیت صنعت رمزارزها در سال ۲۰۲۳ «به صورت کاملا محتاطانه‌ای خوش‌بین است».

به مناسبت اولین روز از کنگره‌ی ۱۱۸م، گارلینگ هاوس ابراز امیدواری کرد که در این سال ایالات متحده قانون‌گذاری برای شفافیت کریپتو را به سرانجام برساند. گارلینگ هاوس گفت که ایالات متحده البته هیچ گاه در این موضوع بدون قانون نبوده است. اشاره‌ی او به لوایحی نظیر «قانون شفافیت اوراق بهادار»؛ «قانون نوآوری مالی مسئولانه» و «قانون شفافیت توکن‌های دیجیتال» است.

بنا بر نظر مدیرعامل ریپل، «هیچ خطری بیشتر از بی‌قانونی نیست». او همچنین افزود که «هیچ لایحه‌ای ایده‌آل نیست و احتمالا هیچ گاه نمیتوان لایحه‌ای تصویب کرد که همه را راضی کند». بنابراین تلاش برای رسیدن به لایحه‌ای ایده‌آل نباید پیشرفت کنگره در مسیر قانون‌گذاری و قانونمندی رمزارزها را مختل کند. در حال حاضر ایالات متحده در زمینه‌ی قانون‌گذاری و قانون‌مندی رمزارزها و دنیای کریپتوکارنسی از سنگاپور، اتحادیه‌ی اروپا، برزیل و ژاپن هم عقب‌تر مانده است.

ریپل یک شرکت تکنولوژی مالی است که شبکه‌ی پرداخت جهانی ریپل‌نت RippleNet را پیاده‌سازی کرده که توکن بومی آن شبکه، رمزارز ریپل با نماد اختصاری XRP است.

در دسامبر سال ۲۰۲۰، کمیسیون بورس و اوراق بهادار SEC آمریکا از شرکت ریپل به علت فروش XRP به عنوان یک اوراق بهادار ثبت‌نشده شکایت کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مدعی شد که شرکت ریپل علاوه بر فروش غیرقانونی ریپل با نهادهای امنیتی برای ثبت این اوراق بهادار همکاری نکرده و این کار خلاف قانون است.

در ماه اکتبر، گارلینگ هاوس به اعضای میزگرد در کنفرانس هفته‌ی فین‌تک واشنگتن دی‌سی گفت که امیدوار است که این پرونده علیه شرکتش تا میانه‌ی سال ۲۰۲۳ به نتیجه برسد؛ اما در هر صورت همچین چیزی را نمی‌شود به سادگی پیشبینی کرد. بنابراین این پرونده همچنان بدون هیچ نشانه‌ای از زمان خاتمه‌ی آن باز است.