شبکه‌ی آزمایشی Sepolia موفق شد برداشت‌های اتر‌های استیک‌شده را پردازش کند. با این وجود هنوز یک آزمایش دیگر در شبکه آزمایشی Goerli پیش روی هاردفورک اتریوم قرار دارد. 

دومین شبکه‌ی آزمایشی اتریوم (testnet) موسوم به Sepolia، روز دوشنبه با موفقیت برداشت‌ اترهای استیک‌شده را پردازش کرد. این موفقیت بلاک‌چین اتریوم را به ارتقای شانگهای یک گام دیگر نزدیک کرد.

این ارتقا از ساعت 4:04 به وقت UTC آغاز شد و در ساعت 4:17 به وقت UTC (11:17 بعد از ظهر به وقت شرقی) پایان پذیرفت.

ارتقای شانگهای با انتقال کامل اتریوم به یک شبکه کاملاً کاربردی اثبات سهام، موجب فراهم شدن امکان برداشت پاداش‌های به دست آمده از تایید یا افزودن بلاک‌ها به بلاک‌چین برای اعتبارسنج‌ها خواهد شد.

اما پیش از راه‌اندازی شانگهای هنوز یک آزمایش دیگر در شبکه‌ی آزمایشی Goerli اتریوم باقی مانده است.

آزمایش روی Sepolia با هدف یک تمرین نهایی، درست شبیه به آن چه در بلاک‌چین اصلی اتفاق می‌افتد، برای توسعه‌دهندگان، طراحی شد. شبکه‌های آزمایشی، یک بلاک چین اصلی و در این مورد خاص، اتریوم را کپی کرده و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند هر گونه تغییرات برنامه را در یک محیط کم‌ریسک آزمایش کنند.

Sepolia دومین شبکه از سه شبکه آزمایشی است که با همین روش شبیه‌سازی اجرا می‌شود.

بر خلاف ارتقای شبکه‌ی آزمایشی قبلی در Zheijiang که اوایل همین ماه انجام شد، Sepolia در یک شبکه‌ی آزمایشی بسته اتفاق افتاد. در واقع فقط توسعه‌دهندگان هسته‌ی اتریوم، اعتبارسنج‌ها را در این شبکه‌ی آزمایشی اجرا می‌کنند.

با توجه به این که تعداد اعتبارسنج‌های Sepolia از دو شبکه‌ی آزمایشی دیگر کمتر است طبعا این شبکه‌ی آزمایشی از درجه‌ی اهمیت کمتری نیز برخوردار است.

ارتقای نهایی شبکه‌ی آزمایشی طی هفته‌های پیش رو در Goerli انجام خواهد گرفت. این آزمایش آخرین تست پیش از این که بلاک‌چین اصلی بتواند برداشت‌های ETH را پردازش کند، خواهد بود.

آزمایش Goerli بزرگ‌ترین شبکه‌ی آزمایشی از میان این سه شبکه خواهد بود و فعالیت اصلی بلاک‌چین اتریوم را با دقت بالایی تقلید می‌کند، از این رو بسیاری منتظر انجام این آزمایش هستند.

با فرض فاصله‌ی 3 هفته‌ای میان هر آزمایش، ارتقاء شبکه‌ی آزمایشی بعدی در Goerli احتمالاً در تاریخ 21 مارس انجام خواهد شد. با این حساب احتمالا ارتقاء شبکه‌ی اصلی شانگهای در ماه آوریل رخ خواهد داد.