شهردار سئول، Oh Se-hoon، در اظهاراتی تازه اعلام کرده که به شهروندان اجازه‌ی دسترسی به پرونده‌های رسمی و ثبت شکایات داده خواهد شد و به سوالات آن‌ها درباره‌ی اظهارنامه‌ی مالیاتی پاسخ داده می‌شود.

شهردار کلان‌شهر سئول پروژه‌ی متاورس سئول را افتتاح کرد که در ضمن آن قرار است به شهروندان پایتخت کره‌ی جمهوری خدماتی را در یک محیط مجازی ارائه دهد.

شهردار سئول Oh Se-hoon در روز ۱۵ ژانویه در نشستی خبری اعلام کرد که فاز اولیه‌ی متاورس سئول افتتاح شده و تست‌های بتا در حال انجام است. شهردار گفت که محیط آنلاین می‌تواند «جایی برای ارتباط مستقیم با شهروندان» پایتخت باشد و به آن‌ها اجازه دهد تا بتوانند به صورت مجازی بسیاری از قراردادهای سئول را مشاهده کنند؛ به پرونده‌های رسمی دسترسی داشته باشند و به سوالات آن‌ها درباره‌ی مالیات‌های مربوط به شهرداری پاسخ داده شود. چنین گامی می‌تواند با پذیرش بیشتر فضای بلاکچین و رمزارزها منجر به افزایش نگاه مثبت به امکاناتی مانند صرافی ارز دیجیتال برای خرید رمزارزها، دیفای و گیمفای شود. 

گزارش شده که شهرداری شهر سئول تقریبا ۲ میلیارد وون (معادل 1.6 میلیون دلار) برای فاز اولیه‌ی پروژه‌ی متاورس خود هزینه کرده است. شهردار سئول می‌گوید که در فاز دوم قرار است متاورس سئول برای شهروندان مسن‌تر قابل دسترس‌تر شود. چرا که ممکن است برخی از آن‌ها به خاطر کسالت ناشی از کهولت سن نتوانند به راحتی به دفاتر حضوری شهرداری مراجعه کنند. گفتنی است که بر اساس Statistica بیش از ۱۷٪ جمعیت کره‌ی جنوبی در سال ۲۰۲۲ بالای ۶۵ سال بوده‌اند.