سولانا با به‌کارگیری 152 قرارداد هوشمند، رشد چشمگیری را تجربه می‌کند. این شبکه در حالی شاهد رشد در حساب‌های فعال و حساب‌های توکن است، که روند قیمت SOL با وجود برخی اصلاحات اخیر علائم مثبتی را نشان می‌دهد.

خلاصه‌ی خبر

  • سولانا در زمینه‌ی توسعه‌ی قراردادهای هوشمند از سال گذشته تا به امروز به بالاترین سطح خود دست یافته و مجموعاً 152 قرارداد را به خود اختصاص داده است.
  • در هفته‌ی گذشته تعداد کاربران فعال در شبکه‌ی سولانا روند صعودی اندکی داشته است.
  • در زمان نگارش این مقاله، SOL با حدود 25 دلار معامله می‌شود و ارزش آن بیش از 6% کاهش یافته است.

توسعه‌ی قراردادهای هوشمند و رشد پلتفرم

استقرار قرارداد هوشمند سولانا به رقم بی‌سابقه‌ی 152 قرارداد می‌رسد که نشان‌دهنده‌ی شروع پروژه‌های جدید در این پلتفرم است. این روند در 30 روز گذشته دو بار تکرار شده است و امکاناتی را برای رشد پایگاه کاربری، افزایش حجم تراکنش و روند مثبت قیمت ایجاد کرده است.

افزایش اکانت‌های فعال

در شبکه‌ی سولانا، تعداد کاربران فعال روندی اندک افزایشی داشته است. داده‌های اخیر حاکی از حدود 296000 کیف پول فعال بوده که در 11 ژوئیه به بیش از 300000 کیف پول رسیده است. با وجود کاهش موقت، تعداد کیف پول‌های فعال دوباره در 17 جولای افزایش یافت. این پلتفرم همچنین شیب مثبتی را در حساب‌های توکن جدید تجربه کرد و در هفت روز گذشته از 260000 گذشت.

روند قیمت و پتانسیل SOL

قیمت سولانا از سال گذشته تا به امروز رشد قابل توجهی را نشان داد و بیش از 170% افزایش یافت. با این حال، پس از افزایش سریع 22 درصدی در سه روز، ارزش SOL بیش از 6 درصد کاهش یافت و قیمت را از منطقه خرید خارج کرد. علیرغم این اصلاح، این تمایل صعودی باقی ماند که نشان دهنده پتانسیل رشد بیشتر است.