ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها به 123.8 میلیارد دلار کاهش یافت که  این مقدار، از ماه سپتامبر 2021 تا به امروز کمترین میزان ممکن است. هرچند بد نیست بدانید که در این بین ارزش بازار تتر و DAI رشدی جزئی را تجربه کردند.

خلاصه‌ی خبر

  • ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها به پایین‌ترین سطح خود یعنی 123.8 میلیارد دلار رسید. سطحی که آخرین بار در سپتامبر 2021 مشاهده شده بود.
  • علیرغم روندهای نزولی که بازار جهانی استیبل‌کوین‌ها را فراگرفته، تتر (USDT) و DAI افزایشی جزئی نشان داده‌اند.

تاثیر روندهای نزولی بر استیبل‌کوین‌ها

در میان رکود جهانی ارزهای دیجیتال، استیبل‌کوین‌ها با چالش‌هایی روبرو هستند. بخش تحقیقاتی بایننس به کاهش مداوم 18 ماهه‌ی ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها اشاره می‌کند.

انعطاف‌پذیری Tether و DAI

در میان آشفتگی بازار، تتر (USDT) و DAI رشد متوسطی را نشان داده‌اند. USDT با حفظ 67.2% از سهم بازار، شاهد افزایش 334.7 میلیون دلاری ناشی از افزایش تقاضا در مبادلات بود. DAI، سومین استیبل‌کوین بزرگ، 283.4 میلیون دلار رشد کرد که  این میزان 5.4% افزایش نسبت به ماه قبل را نشان می‌دهد.

نقش استیبل‌کوین‌ها

علیرغم چالش‌ها، استیبل‌کوین‌ها در فضای کریپتو و امور مالی جهانی ضروری هستند. ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها در سال جاری شاهد افزایش قابل توجهی بوده است. با سقوط موسسات سنتی مانند بانک‌های سیلیکون ولی و سیلورگیت، سرمایه‌ گذاران به این دارایی‌ها روی آورده‌اند. علاوه بر این، افزایش ارزش بازار TrueUSD در ماه ژوئن باعث تقویت بیشتر بازار شد.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.