Unibot، یک ربات معاملات ارز دیجیتال در تلگرام، در اثر یک رخنه‌ی امنیتی 600000 دلار از دست داد. کاربران در تلاش برای برداشت وجه هستند که باعث کاهش قیمت توکن Unibot می‌شود.

 

خلاصه‌ی خبر

  • Unibot، یک ربات معاملات ارز دیجیتال در تلگرام، یک نقص امنیتی داشت که منجر به سرقت بیش از 600000 دلار شد.
  • این حمله به هکر اجازه داد تا قراردادهای Unibot را دستکاری کند. این شرکت روتر جدید خود را متوقف کرد و به کاربران آسیب‌دیده قول داد که جبران خسارت کند.
  • قیمت توکن Unibot در عرض یک ساعت پس از هک 25.0% کاهش یافت و طبق داده‌های Coingecko در زمان ارائه این گزارش به 42.42 دلار رسید.

 

Unibot هک شد: 600 هزار دلار از دست رفت، کاربران فرار می‌کنند

Unibot، یک ربات معاملات ارز دیجیتال مبتنی بر تلگرام، در یک نقص امنیتی مورد سوء استفاده قرار گرفته است که منجر به زیان بیش از 600000 دلار شده است. کاربران با عجله وجوه خود را از پلتفرمی که کیف پول‌ها را به Uniswap مرتبط می‌کند، برداشت کردند. مهاجم از قراردادهای Unibot از طریق Call injection سوء استفاده کرد که باعث شد شرکت روتر جدید خود را متوقف کند و به کاربران آسیب‌دیده غرامت بدهد.

 

سقوط Unibot پس از هک

پس از این رخنه، توکن Unibot تنها در یک ساعت 25% سقوط کرد و در 42.42 دلار معامله شد. تیم Unibot این نفوذ را تایید کرد و آن را به یک آسیب‌پذیری در روتر جدید خود نسبت داد که برای جلوگیری از آسیب بیشتر موقتاً متوقف شده است. به کاربران اطمینان داده شد که کلیدها و کیف پول‌هایشان امن است.

 

نقص‌های امنیتی، آفت ربات‌های ارز دیجیتال تلگرام

نقص Unibot تنها بخشی از روند مشکلات امنیتی در ربات‌های معاملات ارز دیجیتال تلگرام است. Maestro و Banana Gun نیز قبلاً به دلیل نقص امنیتی ضررهایی را تجربه کرده بودند. به کاربران یادآوری می‌شود که هنگام استفاده از ربات‌های معاملاتی در مورد کلیدهای خصوصی خود محتاط باشند.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.