تعداد نهنگ‌هایی که بیش از 10 بیت‌کوین دارند به بالاترین حد خود در 3 سال گذشته رسیده است، اما عدم قطعیت همچنان پابرجاست. این نهنگ‌ها هنوز درباره‌ی جهت قیمت تصمیم‌گیری نکرده‌اند.

خلاصه‌ی خبر

  • تعداد آدرس‌های زنجیره‌ی بیت‌کوین (BTC) که حداقل 10 بیت‌کوین (BTC) را در خود جای داده‌اند به بالاترین سطح خود از سپتامبر 2020 رسیده است.
  • نهنگ‌ها برای خرید بیت‌کوین و بالا بردن قیمت آن به استیبل‌کوین نیاز دارند. معمولا انباشت استیبل‌کوین‌ها قبل از افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) رخ می‌دهد.

157 هزار کیف پول با 10+ بیت‌کوین

بر اساس گزارش‌های گلس‌نود، تعداد کیف پول‌هایی که حداقل ۱۰ بیت‌کوین (معادل ۲۵۸ هزار دلار) را در خود جای داده‌اند، به بالاترین حد خود در سه سال اخیر رسیده است. این معیار قابل توجه در تاریخ 2 سپتامبر 2023 به 157324 کیف پول رسید که بالاترین میزان از سپتامبر 2020 است.

 

تعداد آدرس‌هایی که بیش از 10 #بیت‌کوین دارند به بالاترین حد خود در 3 سال اخیر یعنی 157324 رسیده است.

—Glassnode Alerts (@glassnodealerts)

 

این اطلاعات توسط Glassnode Alerts، گزارش شده است. تعداد نهنگ‌های این دسته از مارس 2022، حتی در هنگام سقوط شدید قیمت‌ مانند موارد مرتبط با Terra (LUNA) و FTX، به‌طور پیوسته در حال افزایش بوده است. نهنگ‌های بیت‌کوین (BTC) نیز قبل از پیروزی قانونی Grayscale انباشت قابل توجهی داشتند و در 24 ساعت 388.3 میلیون دلار بیت‌کوین جمع‌آوری کردند.

عدم قطعیت ادامه دارد

با وجود افزایش فعالیت نهنگ‌ها، عدم اطمینان در این دسته حاکم است. Santiment، یک پلتفرم پیشرو در زمینه‌ی اطلاعات کریپتو، “انباشت استیبل‌کوین” را به عنوان شاخصی از رفتار نهنگ‌ها نظارت می‌کند. این فرآیند انرژی مورد نیاز برای به دست آوردن ارزهای دیجیتال را منعکس می‌کند.

نهنگ‌ها هنوز در مورد انباشت #استیبل‌کوین تصمیمی نگرفته‌اند. تجزیه و تحلیل کیف پول‌های بزرگ برای نسبت‌های استیبل‌کوین، کلیدی برای پیش بینی روندهای #کریپتو است. افزایش انباشت استیبل‌کوین، نشان‌دهنده‌ی سودهای بالقوه است.

—Santiment (@santimentfeed)

از آن‌جایی که نهنگ‌ها برای خرید بیت‌کوین به استیبل‌کوین‌ها وابسته هستند و قیمت آن را به سمت بالا می‌برند، انباشت استیبل‌کوین اغلب قبل از افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) است. با این حال، داده‌های اخیر نشان می‌دهد که یک موضع “خنثی” در انباشت استیبل‌کوین وجود دارد. علاوه بر این، در آگوست 2023، یک نهنگ دارایی‌هایی مانند LidoDAO (LDO)، Aave (AAVE)، Uniswap (UNI) و اتریوم (ETH) را جمع‌آوری کرد که نشان‌دهنده‌ی چشم‌انداز پیچیده‌ای از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.