۸۰ درصد دارندگان یونی سواپ به استقرار پروتکل v3 در BNB Chain رای دادند. تنها ۲۰ درصد با این طرح مخالفت کردند.

در فروم حاکمیتی کامینیوتی یونی سواپ رای‌گیری‌ای انجام شد که به موجب آن استقرار پروتکل v3 یونی سواپ در BNB chain حمایت زیادی کسب کرد.

۸۰ درصد رای دهندگانی که دارنده‌ی توکن حاکمیتی یونی Uniswap بودند، به استقرار سومین نسل پروتکل صرافی غیر متمرکز روی BNB chain رای دادند؛ شبکه‌ای که رقیب شبکه‌ی اتریوم است!

متن این پروپوزال در روز ۱۷ ژانویه توسط ایلیا ماکسیمنکا Ilia Maksimenka مدیرعامل صرافی غیرمتمرکز Plasma Finance منتشر شد. او در این متن درباره‌ی این بحث می‌کند که چرا بهتر است که نسل سوم پروتکل یونی سواپ را به روی BNB Chain متمرکز کنند. او در این متن نوشته:

«باور داریم که این لحظه مهم‌ترین لحظه برای یونی سواپ است تا بتواند بر روی زنجیره‌ی PoS اثبات سهامی BNB Chain مستقر شود. دلایل زیادی برای این کار وجود دارد و یکی از آن‌ها همان انقضای مجوز است.»‌

پس از این بحث‌ها در فروم حاکمیتی، کامینیوتی یونی سواپ تصمیم گرفت تا رای‌گیری چندروزه‌ و مفصلی برای سنجش میزان موافقت اعضای اجتماع خود شکل دهد. ۸۰ درصد رای‌ها در موافقت با این استقرار جدید بود و تنها ۲۰ درصد با آن مخالفت کردند.

شرکت نرم‌افزاری بلاکچینی ConsenSys از این اقدام استقبال کرده است. کامرون او دانل Cameron O’Donnell استراتژیست حاکمیتی دائوی ConsenSys می‌گوید:  شرکت او این پروتکل را به‌رغم نگرانی‌های متمرکز موجود، کاملا «مستقل و وابسته به هیچ زنجیره خاصی نیست» می‌بیند.