همانطور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال یکی از بازارهای پرنوسان مالی است و آنچه که در نهایت موفقیت شما را تضمین می‌کند؛ به‌روز ماندن در این بازار است.

در این تحلیل تکنیکال 5 ارز از بازار را بررسی کرده که شرایط فعلی آن‌ها برای تحلیل تکنیکال مناسب بوده و در وضعیت فعلی امیدوارکننده به نظر می‌رسند. ما در تلاشیم تا به ایجاد دیدگاهی جامع‌تر و آگاهانه‌تر شما در معامله ارز دیجیتال کمک کنیم.

ما در واچ لیست هر هفته به عنوان یک تریدر، فارغ از عناصر بلند مدت به دنبال فرصت‌هایی کوتاه مدت در بازار هستیم. در این زمان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه می‌توان پنج ارزی را که در کوتاه مدت توانایی رشد خواهند داشت، بررسی کرد و زیر نظر داشت. در ادامه با بهره‌گیری از پلتفرم تریدینگ ویو به چارت رجوع کرده و این ارزها را با تفسیر عوامل تکنیکالی موجود در آن‌ها بررسی می‌کنیم. چهار رمزارز از این لیست در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس لیست شده و بازار معاملاتی خود را دارند. با ادامهٔ تحلیل با ما همراه باشید.

سلب مسئولیت نوبیتکس

اتریوم (ETH/USDT)

قیمت اتریوم در تایم فریم چهارساعته به کف کانال نزولی و فرضی خود برخورد کرده است؛ اعتبار این کانال با تعداد برخوردها و میزان واکنش قیمت به خط میدچنل (خط میانی کانال) قابل‌بررسی است. واگرایی‌ مثبت معمولی در اندیکاتور MACD مکدی، نشان از تأیید این حرکت احتمالی قیمت داشته و با حرکت قیمت به بالای خط روند نزولی و تثبیت در بالای آن می‌توان به حرکت صعودی بعدی قیمت امیدوار بود. 

نمودار قیمت ارز اتریوم در تایم فریم چهارساعته
نمودار قیمت ارز اتریوم در تایم فریم چهارساعته

 

فلو (FLOW/USDT)

نوسانات قیمت توکن فلو در طی دو ماه گذشته، در محدودهٔ قیمتی زیر، مابین دو باکس سبزرنگ و به شکلی عرضی صورت گرفته است. با توجه به واگرایی مثبت معمولی در اندیکاتور مکدی در تایم فریم چهارساعته، انتظار رشد قیمت را تا حد بالای این ناحیه می‌توان داشت، اما تأییدیه‌ٔ اصلی با حرکت قیمت به بالای خط روند نزولی و سطح مقاومت ۰.۴۳ دلاری، دریافت خواهد شد. 

نمودار قیمت ارز فلو در تایم فریم چهارساعته
نمودار قیمت ارز فلو در تایم فریم چهارساعته

بیت‌کوین‌کش (BCH/USDT)

کانال صعودی ترسیم‌شده در تایم فریم چهارساعته در قیمت بیت‌کوین‌کش، با توجه به تعداد برخوردهای قیمت به میدچنل از اعتبار نسبی خوب برخوردار است. واگرایی مخفی مثبت بر روی اندیکاتور مکدی، شکست خط روند نزولی و قرارگیری قیمت بر روی سطح ۶۱.۸ فیبوناچی اصلاحی به احتمال ادامهٔ حرکات صعودی قیمت اشاره دارند.

نمودار قیمت ارز بیت‌کوین‌کش در تایم فریم چهارساعته
نمودار قیمت ارز بیت‌کوین‌کش در تایم فریم چهارساعته

دش (DASH/USDT)

قیمت ارز دش در تایم فریم چهارساعته در نزدیکی کف کانالی فرضی قرار گرفته که اعتبار آن با تعداد برخوردها به میدچنل قابل‌بررسی است. واگرایی مخفی مثبت در اندیکاتور مکدی، نشان از احتمال حرکت قیمت به سمت این خط می‌دهد و این امر با شکست خط روند نزولی تأیید خواهد شد. 

نمودار قیمت ارز دش در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ارز دش در تایم فریم روزانه

دی‌وای دی‌ایکس (DYDX/USDT)

قیمت توکن دی‌وای دی‌ایکس در تایم فریم روزانه بر روی کف کانالی صعودی قرار گرفته که اعتبار سطوح آن با تعداد برخوردها با میدچنل رابطه‌ای مستقیم دارد. کف این کانال صعودی، سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی نیز هست که قیمت در روز گذشته به آن واکنش مناسبی نشان داده و این امر احتمال حرکت بعدی قیمت به سمت اهداف بالاتر را افزایش خواهد داد. 

نمودار قیمت توکن دی‌وای دی‌ایکس در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن دی‌وای دی‌ایکس در تایم فریم روزانه