عصر روز سه‌شنبه قیمت بیت کوین با یک صعود ناگهانی به بالاتر از 27 هزار دلار رسید. در این بین سایر ارزهای دیجیتال اصلی بازار نیز با رشد قیمتی همراه بودند. دلیل این افزایش قیمت با پیروزی گری‌اسکیل در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارتباط دارد. 

خلاصه خبر:

  • گری‌اسکیل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار به پیروزی بزرگی دست یافته است و عصر روز سه‌شنبه قیمت بیت کوین تا 27740 دلار بالا رفت. 
  • به طور کلی می‌توان بازار روز سه‌شنبه را سبز ارزیابی کرد.

 مدیر دارایی‌های دیجیتال گری‌اسکیل Grayscale به پیروزی بزرگی در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار دست یافته است. این مسئله منجر به افزایش قیمت بیت کوین تا 27740 شد. این در حالی است که دیروز قیمت بیت کوین وضعیت ناامید کننده‌ای داشت و حتی ساعاتی زیر 26 هزار دلار نوسان داشت. 

قاضی نئومی رائو از دادگاه استیناف منطقه دی سی در یک حکم مهم اظهار کرد که رد کردن پیشنهاد گری‌اسکیل خودسرانه و از سر لجبازی بوده؛ چراکه کمیسیون در توضیح رفتار متفاوت خود با محصولات مشابه، ناکام بود. 

نتیجه این تصمیم‌گیری را علاوه بر قیمت ارزهایی مانند بیت کوین، می‌توان در افزایش قیمت سهام شرکت‌های بزرگی مانند کوین بیس نیز مشاهده کرد. گفتنی است که انتظار می‌رود گری‌اسکیل در پرونده ریپل نیز دربرابر SEC پیروز شود. 

گری‌اسکیل این پیروزی را گامی بزرگ برای سرمایه‌گذاران آمریکایی توصیف کرد. 

هرچند بد نیست انتظارات خود را از موقعیت مدیریت کنیم. همانطور که کارشناس برجسته ETF جیمز سیفارت پیش از این اشاره کرده است، این حکم محصول گری‌اسکیل یعنی  GBTC Grayscale را به صورت خودکار به یک ETF تبدیل نمی‌کند و لزوما این مسئله به معنای افزایش حتمی و پایدار قیمت بیت کوین در آینده نخواهد بود.