حجم معاملات XRP به دنبال یک حکم دادگاه مطلوب علیه SEC از بیت‌کوین پیشی گرفت. افزایش 10 میلیارد دلاری اخیر، احتمال رکورد جدید قیمت را نشان می‌دهد.

خلاصه‌ی خبر

  • XRP پس از پیروزی در نبرد حقوقی علیه SEC، در حجم معاملات از بیت‌کوین پیشی گرفت.
  • در 13 جولای، حجم معاملات XRP در صرافی‌های متمرکز به 10 میلیارد دلار رسید که بالاترین میزان در 1.5 سال گذشته بود.
  • گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این‌که قیمت XRP می‌تواند در آینده‌ی نزدیک به بالاترین حد خود برسد به وجود می‌آید.

 

XRP در حجم معاملات از بیت‌کوین پیشی گرفت

بازار کریپتو شاهد تغییر قابل توجهی است و XRP از بیت‌کوین در حجم معاملات پیشی گرفته است. این افزایش در فعالیت تجاری XRP زمانی رخ می‌دهد که ریپل، در یک نبرد قانونی دو ساله علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پیروز شد. احساسات مثبت پیرامون XRP منجر به معاملات دیوانه‌وار شده است و حجم معاملات آن را بالاتر از هر دارایی کریپتو دیگری می‌برد.

طبق داده‌های CoinMarketCap، از 13 ژوئیه XRP حجم کل معاملاتی چشمگیر تقریباً 25 میلیارد دلاری را به ثبت رسانده است. در روز صدور حکم دادگاه، جفت‌های XRP در صرافی‌های متمرکز شاهد حجم معاملات خیره‌کننده‌ی 10 میلیارد دلاری بودند که بالاترین حجم در یک سال و نیم گذشته را نشان می‌دهد.

شرکت تحقیقاتی بازار دارایی دیجیتال Kaiko، مشاهده کرده است که XRP اکنون به دارایی کریپتویی با بالاترین حجم معاملات تبدیل شده است و حتی از بیت‌کوین نیز پیشی گرفته است. XRP بر 21% از کل حجم معاملات کریپتو تسلط داشت، در حالی که بیت‌کوین 20% سهم داشت. در همین حال، اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، 8% از حجم کل را به خود اختصاص داده است و سایر آلت‌کوین‌ها 51% باقی‌مانده را تشکیل می‌دهند.

افزایش قیمت XRP و چشم‌انداز پیش رو

نبرد حقوقی که توسط SEC علیه ریپل در دسامبر 2020 آغاز شد، در سال‌های اخیر باعث ایجاد آشفتگی در قیمت XRP شد. با این حال، در روزهای اخیر، این توکن افزایش قیمت سرخوشانه‌ای را تجربه کرده است. برخی از محققان و ناظران ارزهای دیجیتال، مانند لئونیداس هاجیلویزو، بر این باورند که این افزایش حجم معاملات نشان‌دهنده‌ی پتانسیل قیمت XRP برای رسیدن به بالاترین حد تاریخی خود در ماه‌های آینده است.

چندین صرافی ارزهای دیجیتال، مانند Coinbase و Kraken، پس از تصمیم نسبتاً مطلوب دادگاه، XRP را مجدداً لیست کردند یا قصد داشتند تجارت XRP را برای مشتریان ایالات متحده از سر بگیرند. این حرکت همزمان با افزایش قیمت‌ها بود.

به طور کلی، افزایش حجم معاملات اخیر XRP و افزایش قیمت، نشان‌دهنده‌ی اعتماد سرمایه‌گذاران به توکن است که ناشی از نتیجه‌ی قانونی مثبت ریپل است. همان‌طور که شرایط بازار همچنان در حال تکامل است، بسیاری گمانه‌زنی می‌کنند که XRP می‌تواند در مسیر رسیدن به رکوردهای جدید در آینده نزدیک باشد.